Helena a její chlapci

Přátelé (E88)

(epizoda)
  • Francie Amis

Kri-kri

Kristián má tajné rande s Benediktou a Johana šílí, celý večer neví, co s Kristiánem je. Vydá se ho hledat, naneštěstí ji porazí auto a upadne do kómatu. Mikuláš a Sebastián marně hledající Kristiána přeruší schůzku Natálie s jejím přítelem. Kristián se o Johanině úrazu dozví až ráno a hned běží do nemocnice. U jejího lůžka si uvědomí, jak ji miluje. Johana se probere a Kristián tajný románek s Benediktou ukončí. I v této dramatické epizodě se najde pár vtipných situací, zejm. díky Natálii. Výborná je její hláška, když se jí Mikuláš zeptá, jestli neviděla Helenu, Johanu nebo Kristiána: "To se mi snad zdá! Večeřím s přítelem, nemám službu na kontrolní věži." "Tak alespoň jednu jste našli? Měla známku na krku? Vida, stačilo zajít do spolku na ochranu zvířat." 100% ()

Ebibrigi

Kristián, místo aby večer zalehl do peřiny, vymluví se klukům, že se jde ven projít. Johanna se ho nemůže dovolat a šílí, kam takhle večer mohl jít. Měla prostě zlý tušení. Napadají ji všemožný verze od nehody po nevěru. Jediná Helena ví, kde Kristián je, ale ta bude mlčet jako hrob.  Johanna:”A co kdyby byl s Natálií? To je ono, vím to, určitě je s Natálií.”  Helena:”Johanno, už jsi byla třikrát nahoře poslouchat za dveřma a nic jsi neslyšela.”  Johanna:”Možná, že nedělají rámus.” 🤣😀 Stejně tak i Mikuláš se Sebastianem si dělají o Kristiána starosti a už nemají chuť brát zvonící telefon….to Johanna volá už snad po dvacáté a ptá se jestli se už Kristián vrátil.  Kristián si mezitím krásně a v klidu užívá rande se svou Benediktou. Učí ji hrát na kytaru, pomilují se.  Johanna to už nevydrží a vyletí na ulici hledat svého KriKriho. Helena ji následuje ve snaze ji zastavit. Vydají se jim na stopu i Mikuláš a Sebastián. Narazí v kavárně na Natálií, která si tu právě randí s novým týpkem.  Jsou tak smělí vyrušit ji, když se zrovna líbá se svým objevem.  Mikuláš:”Nevidělas náhodou Helenu, Johannu nebo Kristiána?”  Natálie:”No počkejte, to se mi snad jen zdá! Večeřím s přítelem a nemám službu na kontrolní věži.” 😀  Sice kluci Natálií vyrušili ale nemusela být hned tak agresivní a bezhlavě vyvádět. A nakonec byla zlá i na svého objeva. Není divu, že vzal do zaječí.  Později se opět potká Natálie s ostatními v kavárně a nezapomene jim poděkovat za zkažené rande. Jen Mikuláš má výčitky svědomí, že ji nechtěně odehnali lásku, ale Helena mávne rukou:”To nevadí, vždyť jich má tolik.” Což se mi osobně od Heleny nelíbilo.  Natálie vystrkuje drápky ale ona nemá partu přátel, nikdo se ji nezastane, tak se musí bránit sama. Heleniny slova by se mě teda dotkly, být Natálií. Natálie taky přece jen hledala lásku a Helena to smetla tak, že má Natálie všechny kluky jen pro pobavení a tak ji to nemůže ublížit.  Do kavárny v tom přichází zhroucená ubrečená Lola a oznamuje všem, že Johannu srazilo auto a je ve vážném stavu v nemocnici. Všichni se okamžitě odeberou do špitálu a stráví tam snad celou noc. K ránu se konečně vrací na pokoj Kristián a kluci mu oznamují co se stalo Johanně. Kristián v tu ránu dostal facku a procitl ze své euforie. Uvědomil si co způsobil. To kvůli němu ho šla Johanna hledat, to kvůli němu ji porazilo auto. Všechno je to jeho vina. V nemocnici Johanně vyznává lásku, sype si popel na hlavu a prosí ji aby neumírala. Pomalu se začíná probouzet z kómatu a Kristián se cítí šťastný. I ostatním přátelům se uleví, že se Johanna probudila z bezvědomí a má nakročeno se plně uzdravit.  Kristián si okamžitě uvědomí, že chce zůstat s Johannou a rozchází se s Benediktou. Ta to chápe ale přesto ji rozchod zabolí. Milovala ho. Ale byl nejvyšší čas to utnout. Nechť tato jejich etapa navždy zůstane tajemstvím. ()