B3n odpad!

Na západnom pobreží USA sa začínajú objavovať na plážach mŕtvoly kúpajúcich sa. Onedlho sa má otvoriť nový plážový rezort a tak tragédia na  seba nenechá dlho čakať. Tento "skvost" som videl pod názvom Apex Predators a zlé je na ňom úplne všetko. Žáner komédia je úplne mimo, nebol zámer autorov, aby to bola komédia. Berie sa to príliš vážne, herci sú slabí a afektovaní. Komédia to je, ale nechcená. Horor to je, ale zábery žralokov sú použité pravdepodobne z nejakých dokumentárnych filmov. Nikdy sa neobjaví v jednom zábere obeť so žralokom. Postup zabíjania je v podstate rovnaký v celom filme. Modelka sa ide vykúpať, vojde po kolená až po pás do vody, zakričí, rozmáchne rukami a zmizne. Žralok bol na zábere predtým v päťmetrovej vode. Žiadna spenená voda, žiadne známky zápasu, žiadna krv, iba na pláž vypláva plastová ruka, to je akože pozostatok z človeka. Toto všetko som bez problémov schopný filmu prepáčiť, pokiaľ má nejaký nápad. Toto tu chceli byť Čeľuste, akurát bez žralokov... Niektoré postavy ani netuším, na čo tam vôbec boli. S dejom nijako nesúviseli, asi si len paherci chcú písať do životopisu,  že hrali v tom a tom filme, keď budú žobrať nejakého producenta o rolu. Veľmi mi vadili prepálené zábery,  keď už si laik ako ja všimne, že niektoré zábery sú tak prepálené, že nerozoznám postavu, tak asi niečo nie je v poriadku s kameramanom. A ja som si takéto veci (aspoň  doteraz) na filmoch vôbec neuvedomoval. Hudba - striedajú sa žánre hip-hop pochybnej kvality, nejaká elektronická hudba, nejaká rocková hudba. Absolútne to k sebe nepasuje. A perlička na záver hodnotenia - na úvod filmu divák dostane tri minúty titulkov, ale nie také tie titulky, že za nimi je nejaký obraz - čierna nepriehľadná obrazovka a biele titulky, počas celých troch minút. Aspoň sa takto páchatelia rovno priznali. Rekordné sú však záverečné titulky, ktoré nasledujú za bizarným posledným záberom filmu - tie trvajú vyše osem minút. Čiže z celého filmu, ktorý trvá 70 minút (nie 75), tvoria titulky vyše jedenásť minút. ()