Pussy Riot - Black Snow (hudební videoklip)

• Rusko

Pussy Riot - Чёрные снежки

Hudební / Krátkometrážní

Rusko, 2019, 3 min

Komentáře uživatelů k hudebnímu videoklipu (2)

Zoskupenie Pussy Riot, napriek dlhoročným represiám, väzneniu niektorých aktivistiek a pokusu o vraždu člena Pyotra Verzilova, prichádza so zaujímavým postapo featuringom s niekoľkými zahraničnými repermi. Song poukazuje na znečisťovanie životného prostredia. Vzpoura koťátek worldwide! #limityjsmemy!(25.10.2020)

Pieseň ruských aktivistických rebeliek upozorňuje na katastrofálnu úroveň znečistenia ruskej krajiny. Dominuje sírovo čierny sneh, červená voda, ako dôsledok vypúšťania exhalátov z fabrík do riek. Politické a podnikateľské elity, disponujúce prostriedkami umožňujúcimi zlepšenie životného prostredia, tento stav ignorujú a podporujú zároveň, o čom svedčí aj záver textu: "Včera som bola v raji; tam žijú len oligarchovia; tam nejestvuje smog ani smrť; každý mládenec tam dostane maybacha; Putin si stavia bunker v hlbinách altajských hôr; ja sa udusím v zatopenej šachte." Videoklip je v znamení návštevy fabriky plnej sudov s označením piktogramov jadrového obsahu a infekčného odpadu. Bomby s infekciou protagonisti začnú neskôr omamne fetovať. Podlaha je zasvinená červeným chemickým magľajzom. Odvšadiaľ sa valia kúdoly chemických emisií. Aktivisti a ich kamoši majú nasadené na hlavách typickú odedzu Pussy riot - pančuchy s vystrihanými otvormi na oči a ústa. Vyskytne sa maska smrťáka aj nezamaskovaná speváčka. Podarený environmentálny apel, sprevádzanými nápismi blikajúcimi do stredu obrazu, typu: "čierny sneh", "H2SO4", + nejaké dva japonské znaky.(29.10.2020)