Worst. Christmas. Ever.

silentname

Ako môže jeden človek ohodnotiť film ako je "Worst. Christmas. Ever"? Myslím si, že na to neexistujú slová, ktoré by nejako rozumne dokázali definovať čo tento film je. Myslím si, že táto čierna komédia má niekoľko skutočne skvelých momentiek, kde som neveril na čo sa pozerám, no nejako to proste zapasovalo dobre do konceptu čo chcel film povedať. Nečakajte od toho žiadnu vianočnú komédiu, kde sa veci nejako dajú zázračne do poriadku. Pozrite sa na názov. Je to film, ktorý radšej nebudem odporúčať nikomu. Pokiaľ to nevypnete po úvodných scénkach s cestou do obchoďáku a animovaným flashbackom, ktorý nás informuje ako vlastne naša hlavná hrdinka prišla o otca, tak možno je to film pre vás, no aj tak by som si nebol úplne istý. Je tu niekoľko scénok, kde som sa úprimne rehotal na tom, čo do toho tvorcovia dali, no súčasne som nejako vnútorne zhodnotil, že som pochopil väčšinu našich postáv a čím si prechádzali. A keď na konci Sophia je zatknutá s úsmevom na tvári, skrz všetko som súhlasil s tým čo spravila. Je to vysoko bizarný film, ktorý určite nie je pre všetkých a myslím si, že väčšina z vás bude z toho absolútne znechutených a otrávených a bude to skutočne považovať za najhorší vianočný film, aký kedy videli. A myslím si, že právom. Nikomu to brať nebudem. Pre mňa to bol ale miestami tak absurdne neuveriteľný film, až z toho vznikol celkom unikátny ab absurdum film, kde som sa na niečom skutočne pobavil. Je to ako sledovať v spomalenom zábere zrážku dvoch vlakov. Je to hrozné. Ale nemôžete sa na to prestať pozerať. Hodnotenie: C ()