Pri hľadaní zaujímavého príbehu na svoj nový článok narazí Kendra Adams (Nazneen Contractor) v záložni na starý zásnubný prsteň s vygravírovaným textom – "My Christmas Love 1948". Zaujme ju to natoľko, až sa rozhodne ísť vypátrať pôvodného majiteľa a zistiť, prečo skončil prsteň v záložni v Bostone. Počas pátrania sa spoznáva s vnukom pôvodnej majiteľky a postupne odhaľuje životný príbeh lásky a obety, ktorou si prešli jeho starí rodičia. (silentname)

silentname

Ďalším vianočným romantickým filmom je "The Christmas Ring". Film, ktorý mi v mnohom pripomína nedávno hodnotený "Christmas Unwrapped", no pritom má svoje vlastne zaujímavé momentky. Mínus ale je, že má takisto aj všetky problémy vyššie spomenutého filmu. A najmä práve v časti, kde máme cítiť napätie okrem toho pôsobil emocionálne najviac prázdny. Mám pocit, že mnohí títo herci do toho vedia dodať romantiku, ale nevedia do toho zahrať bolesť alebo hnev. Ako keby to išlo proti tomu, čo Hallmark prezentuje. Neviem prečo. Emócie robia jednotlivé momentky silnejšie. No odhliadnuc od toho hodnotím tento film ako jeden z tých lepších. Má podľa mňa celkom zaujímavý príbeh o stratenom zásnubnom prsteni z roku 1948, páči sa mi ako postupne Kendra odhaľuje príbeh za ním a aj ako sa postupne do toho všetkého viac a viac zamotáva a medzi ňou a Michaelom. A je milé aj to, že dokáže opäť zlepšiť vzťah medzi ním a jeho bratom a vrátiť mu chuť do života. Celkovo mám pocit, že film má viac dobrých momentiek, no prial by som si, aby niekedy vedeli tieto TV filmy trošku lepšie pracovať s emóciami. Lebo potom by tu bol nábeh na skutočne silný príbeh. Hodnotenie: B ()