silentname

Ak by ste sa ma spýtali, od ktorého tohtoročného vianočného filmu od Hallmarku som mal najväčšie očakávania, tak celkom určite by som ukázal prstom na "A Nashville Christmas Carol". Bol som celkom zvedavý ako sa Hallmark inšpirujú týmto klasickým príbehom a do čoho to celé nakoniec zakomponujú. Minulý rok sme tu mali modernú variáciu na tento príbeh v podobe "2nd Chance For Christmas", kde si jednu z rolí zahrala Tara Reid. Nebudem svoje dojmy na ten film písať sem, ak ste zvedaví, pozrite si môj koment. Ja sa budem venovať teraz len tejto verzii. A hoci môžem povedať, že Hallmark asi urobili kvalitnejší film než Christopher Ray, istým spôsobom ma tento film sklamal o niečo viac. Pretože mám pocit, že "2nd Chance For Christmas" využil svoj koncept a priniesol to, čo som očakával. Tu to však urobili tvorcovia trošku viac odľahčene. Je pravda, že Jessy Schram nie je vyslovene nesympatická. Je to skôr len žena, ktorá si potrebuje uvedomiť svoje chyby, aby sa mohla posunúť vo svojej budúcnosti lepším smerom. A preto sa to dá trošku odpustiť. Ku koncu som už mal ale obavy, že sa nestihneme pozrieť do jej budúcnosti a mal som pravdu. Asi chceli nechať filmu viac romantický tón, no je to podľa mňa trošku škoda. Pretože mohlo byť zaujímavé vidieť akú čaká VIvianne budúcnosť, ak bude pokračovať po svojej vyšliapanej cestičke. Takže áno, jednu časť príbehu vynechajú. Ale sledovanie jej minulosti je podľa mňa veľmi dobre spracované a rovnako si myslím, že dobre tvorcovia zachytili aj prítomnosť. Film je len príliš odľahčený na to, aby dokázal reálne zapôsobiť. Mohlo to byť podľa mňa oveľa zaujímavejšie a silnejšie. Osobne by som to možno zakončil slovami, že fanúšikovia "Vianočnej koledy" si tu asi neprídu na svoje. Fanúšikovia romantiky od Hallmarku ale asi budú spokojní. Ja som tak niekde medzi. Hodnotenie: B- ()