Svět mimozemšťanů

• Velká Británie Alien Worlds
Velká Británie, 2020, 2 h 56 min (Minutáž: 41–47 min)

Epizody(4)

Seriál, který aplikuje zákony života na Zemi na zbytek galaxie a kombinací vědy a fikce si pohrává s různými představami o životě na jiných planetách. (Netflix)

Recenze uživatele Krnac k tomuto seriálu (4)

Svět mimozemšťanů (2020)

4,2/10 ako dokument. V EP2 a 3 som nemal pocit snahy držania sa témy iných planét a a obe časti sú asi 2-krát dlhšie ako by mali byť. Celkovo má seriál problém so stopážou, biologické scény príliš dlhé a animované mimozemské sekvencie strašne krátke, čo s toho že sú animácie pekné keď majú dokopy len pár minút? EP1 je však dobrý úvod kde reálne dokázali pracovať s tou malou stopážou animácii a informácie boli k veci, škoda len bola že tak ako v EP2/3 bol svet plytký, v EP1 boli najzaujímavejšie tvory ale stále ich bolo málo a ekosystém v realite trochu nefunkčný (možno by na to prišli kebyže sa nepozerajú len na žijúce tvory ale aj na skameneliny). EP4 všetko bolo k veci, animácii stále málo ale tu to tak ako v jednotke veľmi nevadilo ale predstava o mimozemskej civilizácii s náskokom milióny až 4 miliardy rokov oproti nám minimálne trochu prízemná predpokladať že obývajú len jednu planétu a nie sú schopný navrhnúť loď s anti radiačným krytom. Alien planet od Discovery je aj po 15 rokoch iný level. ()

Atlas (2020) (E01)

7/10 dobré zamyslenie a úvod do takéhoto seriálu ale na konci dielu trochu nepremyslené. Vidím tu problém v tom že sú mimozemšťania nasilu zaujímavý, na pohľad a je to dobré ale vyvoláva pocit že by klasický predátor s akejkoľvek doby na Zemi (jašterice predátori/raptorovitý/vlkom podobný) rozbil logiku tohto sveta. ()

Janus (2020) (E02)

Vydržal som do 33. minúty a úprimne problém není ani tak nedostatok CGI ako skôr tempo a odfláklosť planéty. Reálna dĺžka CGI je pár minút, boli tam len 3 mimozemské druhy s čoho 2 boli modré mravce so štyrmi nohami a svetluškové kobylky. Takže len jeden zaujímavý druh. Ale zostrihať tento materiál do 15-20 minút je to v pohode na zamyslenie sa na planétou úsvitu ktorá je obývateľná len v určitých lokalitách ale takto som mal pocit že len umelo predlžujú tempo kecaním vedcov namiesto predlžovaním napr. kecaním o fyzike biómov planéty. Čo má spoločné kyselinová jaskyňa s planétou púšte a ľadu? Boli v púšti, prečo nešli napríklad na Sibír alebo do Antarktídy? Asi rozpočet. A prečo púštny segment bol natočený tak zvláštne že sa tý mimozemšťania skrývajú pod nerealisticky vyzerajúcimi skalami a tvária sa ako keby takýto život bol po celom povrchu ale planéta tak blízko hviezde sa v jednej oblasti doslova taví. Namiesto toho sme dostali vsuvku o UV a škorpiónoch. ()

Terra (2020) (E04)

Táto epizóda bola konečne natočená tak že všetko povedané v dieli bolo k veci ale nepáčil sa mi prístup ,,to že niečo nedokážu naše lode znamená to že to nedokážu ani tie mimozemské" v živote som nepočul že by v dokumente niekto razil túto filozofiu ako keby to že máme stanicu na orbite s nás robilo super civilizáciu. (navyše sám som vymyslel oveľa lepšie dizajny lodí ako to v tomto dokumente). ()