Epizody(13)

Dokumentární seriál Zakázaný Bůh na příbězích a v kontextu ukazuje dějiny katolické církve v Československu v letech 1945–1989. (Česká televize)

Recenze uživatele Cheeter k tomuto seriálu (14)

Zakázaný Bůh (2021)

Nemůžu se zbavit pocitu, že to celé vzniklo vlastně jako apologie katolické církve v tom smyslu, že ona byla tou silou, co svrhl komunismus. Nechci jí upírat její roli. Ale jestli přece jenom to není obhajoba její současné existence a snaha přitáhnout lidí k sobě, protože její pozice nepatří k nejsilnějším. ()

Mučedník se smíchem na rtech (2021) (E01)

Vypadá to na zajímavě zpracovaný seriál. A překvapil mě Dvořák čtoucí komentář, velmi dobře se to poslouchalo, až mě to potěšilo. ()

Arcibiskupe, nemlč! (2021) (E02)

Arcibiskup Beran zpracován skvěle. O něm by šlo mluvit určitě více, je to hodně zajímavá osobnost. ()

Likvidace (2021) (E03)

Dobře se doplňuje s druhým dílem a opět i srozumitelně zpracováno. ()

Už ani hlásek pravdy (2021) (E04)

Tuhle dílu dost uškodila změna formátu. Jako výrazně. A je to škoda, protože zatím to bylo velmi dobré. ()

Tovarišč pop (2021) (E05)

Skvěle zpracovaný díl, který ukazuje postavu Plojhara nejspíš tak, jaká byla. Žádný černobílý nátěr, ale složitost osobnosti jako celku. A návrat k formátu z prvních dílů výborný. Snad to byl u Zahradníčka úlet. ()

Objektový svazek Živčáková: zjevení Panny Marie (2021) (E06)

To, co úplně nepochopím, je to, proč si tvůrci nedali pozor na jednu věc. Aby celý seriál měl nějakou logickou návaznost. Mám tím na mysli formát. V některých dílech je jako vypravěč Dvořák, tyto byly doposud lepší, někdy je to udělané jako volné pásmo, jako zde. Ale proč to nešlo nějak sjednotit aby bylo jedno druhé? To mi přijde jako elementární chyba. ()

Tady bude kostel, soudruzi (2021) (E07)

Původně jsem byl nakloněn o něco vyššímu hodnocení, ale konec dílu to dost stáhl dolů. Celou dobu řekám na to, jak je propojen kostel v Sanetářově a druhý vatikánský koncil. A to tu vůbec nepadlo. Proč teda někdo, tu epizodu koncipoval takhle blbě? ()

Normální je jíst, ne nejíst (2021) (E08)

Aspoň se divák na závěr dozvěděl, kde se vzal název epizody, protože jinak bych tápal. Mírné zlepšení oproti předchozímu dílu, ale pořád je to spíš slabší. ()

Skrytá církev Koinotes (2021) (E09)

Jestli je tu někdo, kdo jenom na základě tohoto dílu dokáže vysvětlit, co se nám tvůrce snažil sdělit, tak mi napište a vysvětlete mi to. Protože já nevím, co nám chce tvůrce sdělit. ()

Věří tak, jak mu věří strana (2021) (E10)

Po delší době epizoda, která měla hlavu a patu, jasně bylo vysvětleno o co šlo, jak to probíhalo a jak to dopadlo. Snad seriál naskočil na původní úroveň a doufám, že ji už udrží. ()

Macocha - podivná smrt Pavla Švandy (2021) (E11)

Pro leccos nového. Dobře zpracovaný díl, který má sloužit jako příklad toho, jak to za normalizace vypadalo. ()

Velehrad 1985, bod zlomu (2021) (E12)

Byť je role vypravěče minimální, tak i tak jde poznat o co jde a jaký to mělo výsledek. A pak, že to nejde. ()

Generál bez vojska (2021) (E13)

Závěr se za mě povedl, zase jedna z těch lepší částí, co má hlavu a patu. Což se o jiných dílech prostě říct nedá. ()