Neuvěřitelné výpravy se Simonem Reevem

• Velká Británie Incredible Journeys with Simon Reeve
Velká Británie, 2021, 4x60 min

Simon Reeve

Během více než patnáctileté kariéry Simon Reeve navštívil přes stovku zemí na šesti různých kontinentech. Odhalil tam dechberoucí krajinu, ale i pohnuté příběhy a velká lidská dramata. Teď se k některým z nich vrací. Simon se znovu setkává s nezapomenutelnými osobnostmi, které na svých cestách potkal. Zároveň ukazuje momenty ze zákulisí natáčení a také se zabývá obrovskými změnami, které zpozoroval během neuvěřitelných výprav světem. (TV Prima)

Marze

Cestovatel se v prvním díle vrací na místa, kde byl před pár lety k těm samým lidem. Reportáž z Bangladéše je patetická a neupřímná. O Bangladéši cestovatel říká: "Moc se mi tu líbilo , je tu přelidněno a velká chudoba. Ale je to nádherná země". A přitom si zřejmě myslel "jedno velké rovinaté pole s občasnými obřími záplavami". Reportáž z brutální americké kultury u bezdomovců je také silná. Přelidněná Afrika to je dnes už jedno velké vysušené pole. Stálá občanská válka, občas na dvacet let přerušovaná. Lidé mají pět dětí, ale tak na hraně je uživí. V druhém dílu jsou gangy v Hondurasu s návštěvou vězení, které řídí vězni, nebo třeba  téma běženců. Souhlasím se Simonem, že EU, kde se obyvatelstvo nedokáže rozmnožovat, nemůže rabovat takové množství obyvatel ze zahraničí, protože tím oslabuje místní komunity. A růné kultury si nejsou rovnoprávně stejně na výši. Určitě ne kmenová středověká africká. Ale nejdepresivnější je třetí díl, který ukazuje jak homo economicus decimuje na planetě všude všechno. Možná by tito lidé za zničení planety neměli dostat důchody. ()