Vo svetle noci

• angličtina Light of the Night

Svetelné znečistenie uniká pozornosti médií, no ovplyvňuje prírodu i ľudí viac, ako si uvedomujeme... Celosvetový problém svetelného znečistenia exponenciálne narastá každým rokom, zatiaľ však nemá reálne riešenie. Problém, ktorý negatívne ovplyvňuje život zvierat i rastlín, prácu astronómov, no najviac ovplyvňuje zdravie každého z nás. Svetelné znečistenie je ďalším typom znečistenia planéty, no na rozdiel od plastového znečistenie alebo emisií CO2, nie je stredobodom pozornosti médií. (RTVS)

Tomas_PO

Prekvapivo dobrý slovenský dokument, ktorého vydanie žiaľ veľa rozruchu nevzbudilo. Pritom je ako obsahovo, tak aj spracovaním, kamerou, zábermi, či účinkujúcimi výborný. A samozrejme poučný, zaoberajúci sa zatiaľ stále málo diskutovanou témou svetelného smogu v mestách a jeho škodlivosti ako na prírodu, tak aj na ľudský organizmus. Zároveň je hutný a v krátkych 40 minútach povie všetko potrebné. Toto by malo povinne chodiť na verejnoprávnych televíziách. ()

Marze

Dokument poukazuje na škodlivost tzv. světelného smogu. Zjistil jsem , že moc lidí nemá o melatoninu páru a většina nikdy nebyla v překrásné oblasti Národního parku Poloniny, o němž se v dokumentu říká, že je to nejtmavější místo Slovenska a střední Evropy. ()

kaposlav

Je smutné, že naše kvalitné a poučné dokumentárne filmy tu na čsfd majú aj po rokoch len pár hodnotení, ktoré sa maximálne rátajú na desiatky. Niektoré dobré dokumenty z tunajšej tvorby tu ani nie sú a človek musí zažiadať o ich pridanie napriek tomu, že sú staré roky. Ľudia radšej pozerajú slaboduché hovadiny z USA. 4* ()