Pavel Dorotka: Vizuální vypravěč

všechny plakáty

honajz2

Český Neil Breen, totální egoista a můj (anti)vzor amatérského filmu konečně zase něco vydal, ale tentokrát jsem se u toho moc nebavil. Filmy Pavla Dorotky se vymykají normálnímu hodnocení (nebo nevymykají, ale to bych většinou musel dávat jen jedno a to samé hodnocení a to se mi u něj zrovna nechce, když mě baví), takže ho hodnotím systémem jiným - a v tomhle případě je tenhle dokument na dvě. U formy se moc kritizovat nedá, když se tu na nic moc nehraje, ale nutno uznat, že zvuk je u Doryho snad poprvé povedený a ty dva střídající se záběry kamery taky ujdou. Jen ten střih je hrozný. Obsahově to ale je v podstatě to samé, co Pavel Dorotka: Kontroverzní filmař, až na to, že se tu některé části rozebírají trošku detailněji. Tak jako tak mě to ale nemělo moc čím zaujmout, protože poslouchat něco, co jsem slyšel už několikrát, to není zrovna ono. Ale pár bizarních (a směšných) věcí zde zaznělo, třeba to, že by se Dory údajně skvěle hodil do role Ježíše (tím pádem chci verzi Jesus Christ Superstar s Dorym, hned) nebo to, že jeho snem je hollywoodský tříhodinový film jenom o jeho životě :D A Šebi to je taky zjev, evidentně Doryho fakt strašně zbožňuje, ale bojí se to dát najevo. Popravdě se trochu obávám, co přesně by to "dát najevo" znamenalo, ale nebudu tu vytvářet nějaké šílené teorie. Nicméně v Kontroverzním filmaři Šebi říkal, že by Doryho život vyšel na pět tlustých knih. Trochu se bojím, co by se v nich psalo, protože tenhle člověk už pár let mluví a točí jen o tom samém, pořád dokola. Tak hlavně že těch historek má "fakt hodně", ale asi už je všechny řekl. Vizuálního vypravěče si nejspíš nebudu opětovně pouštět a opětovně se u něj hlasitě smát, ale tak aspoň je na tom vidět nějaké mírné zlepšení, bez ironie. Nicméně na knihu se těším a na Lásku i zradu samozřejmě taky. Snad vyjde co nejdřív nebo nejpozději v létě, na to bych jel i do Telče do kina, nebo kde by to mělo "premiéru" :D 2* ()

Spacecore

Vizuální vizionář z Telče a majitel čím dále více prohlubující se narcistní poruchy Pavel Dorotka nás obdařil dalším svým projektem, tentokrát opět dokumentem za prvotním Pavlovým účelem - proslavit se. Pavel netočí pro lásku k filmům, on chce být slavný a netají se tím. Kvalitativně je to posun, kamera (i to, že jsou tam vlastně dvě) a zvuk jsou dál než obvykle. Obsahově je to ta samá nastavovaná kaše. Několikrát přemleté "historky" z Pavlova života a vlastně popis celé jeho filmografie, která by dle mistrových slov měla vrcholit tříhodinovým hollywoodským oscarovým bijákem. No.. Jak to hodnotit Hodnocení na hvězdičky je velice relevantní. Pavel je ultra bizár a díky tomu může vděčit za svojí popularitu. Skalní si v tom najdou opět svoje, ale obávám se, že Pavel má svůj vrchol jako každá internetová sentace za sebou a čeká ho jenom pomaloučký pád do vyčpění. Protože kromě jeho bezbřehého sebevědomí a sebepropagace už víceméně nemá co nabídnout. Povšimněte si zde i lehké kritičnosti a skeptičnosti ze strany Šebiho, který Pavla tak moc zbožňuje, že mu to nikdy nevpálí na plno, ale ví to. Těším se na knihu, na Lásku i zradu a další filmy a přeju Pavlovi ať se mu někdy v budoucnu dostane kvalitní léčby. To zanechává takový hořkosladký pocit na patře, po shlédnutí. ()

• Dokument se převážně točil v Českých Budějovicích. (lalabo)