fugyx

Túto telenovelu označili ako "comedia", vtipných scén tu je neúrekom, ale aj násilných, pár vulgárnych, no predovšetkým vážnych, dramatických. Ústrednou postavou je Luz Torres, "Luciérnaga", vdova, ktorá vychovávala tri deti spolu so sestrou Alfonsinou. Deti sú už dospelé, ona z posledných síl pracuje vo svojej "rosticerii". Rozhádaná rodina sa čoraz väčšmi od seba vzďaľuje, každý si hľadí iba svoj záujem. To chce Luz zmeniť, spojiť rodinu, aby si dôverovali, boli jeden pre druhého oporou. Táto guanajuatská rodina si prešla kadečím, ale jej sa to nakoniec podarilo. Musím vyzdvihnúť aspoň troch hercov: Diana Bracho, táto kladná postava jej sadla a nakoniec som jej uveril všetko, aj to, čomu som nechápal. Mama Gallina, Luz či Luciérnaga - ako sama povedala v rozhovore - je jednou z najlepších postáv, aké mala. César Évora sa v seriáli objavil o dosť neskôr, ale stal sa oporou pre všetkých, aj keď niekedy nevládal, Jesús, meno postavy výstižné, toľko krásnych myšlienok, slov, s Luz nádherné postavy. Gabriela Platas hrala zlodušku, ktorá sa nakonci kajala. Zliakom neprajem dobrý koniec, ale ona si ho zaslúžila. Najvtipnejšia postava, veľmi dobre napísaná, herečka si Violetu užívala, ozdobila ju kadejakými detailami typu oslovenia "mamirri, papirri, hijirri, ratirri,...", nehovoriac o perfektnosti v dramatických scénach. Jej postava mala tajomstvá, históriu, výborne rozvinutá. Eva Cedeño, Mane de la Parra, Paulina Matos a mnohí ďalší si zaslúžia tiež uznanie. Napokon Guanajuato. Už len to stačí, aby si to človek obľúbil. ()