foto

Miss Ming

  • nar. 3.11.1990 (30 let)
    Dieppe, Francie

Biografie

Miss Ming je originální dívka, která o sobě říká, že „má spoustu nápadů v hlavě", ale „ne vždy ve správném pořadí". Dívka s mnoha přívlastky: filmová herečka, diagnostikovaná autistka, studující animátorka, básnířka, hudebnice, performerka, polyglotka (píše a mluví mandarínsky, latinsky, pikardsky, normandsky), zastánkyně handicapovaných umělců, která neváhá honoráře za své role věnovat potřebným, fanynka manga komiksu Sailor Moon atd. atd.

Miss Ming, jak si říká, se narodila 3. listopadu 1990 v Dieppe ve Francii. Její herecký „talent" objevil režisér Benoit Delepîne, který jí náhodou potkal na pláži, kde si nahlas předčítala své básně oblečená do vlastnoručně ušitých výstředních šatů. Ming byl už v dětství diagnostikován autismus, ale ona sama říká, že se toto onemocnění „naučila s lehkostí překonávat". O svých sklonech chovat se na veřejnosti přirozeně „jinak" řekla pro deník Liberation: „Každý druhý se chtěl stát ve čtrnácti dospělým. Já ne. Společnost nemá ráda odlišnost, to je ten problém. Někdy lidi děsím."

Od mládí prý snila o tom žít jako Peter Pan ve fantaskním světě a vyrůstat ve vlastním vymyšleném vesmíru. To si teď dopřává hned na několika frontách – jako fanynka manga komiksů si svoje vlastní světy vytváří i v rámci svého vysokoškolského studia animace. Díky režisérské dvojici Benoît Delepine a Gustave de Kerverne se také stala aktérkou televizního seriálu o fiktivní zemi jménem Groland (vysílaného na francouzském kanálu Canal+). V tomto kultovním „cimrmanovském" projektu vystupuje od roku 2012 coby velvyslankyně této země.

Její herectví samozřejmě staví na její výjimečnosti (ostatně, kolik autistů se stane filmovými herci). Benoit Delepîne vzal Ming pod svá ochranná křídla a zatím hrála ve třech jeho posledních filmech. V komedii LOUISE-MICHEL (2008) na sebe výrazně upozornila ve vedlejší roli na smrt nemocné holohlavé vražedkyně šéfa jedné místní firmy. S Gérardem Depardieu se poté spřátelila během natáčení filmu NA MAMUTA! (2010), kde si zahrála tak trochu samu sebe – výstřední umělkyni a zároveň neteř hlavního hrdiny, který se kvůli důchodu vydal na pouť za pracovními výkazy. V zatím poslední Delepînovi komedii VELKÝ VEČER (2012) se mihla v drobné roli dívky se smetákem, která hlavnímu hrdinovi věnuje celou krabičku cigaret.

Yolande Moreau, se kterou se znala už z filmu Na mamuta!, jí obsadila do hlavní role ve své hořké komedii HENRI (2013), v němž se boří tenká hranice mezi „normálním" a „nenormálním" - lehce duševně zpomalená dívka se zde sblíží s ovdovělým barmanem, což společnost kvůli předsudkům nesprávně pochopí a oba proto prchají na cestu, která (možná) změní jejich život.

Miss Ming taky pod jménem Candy Ming skládá hudbu s trochu „pikantními" texty. Nosí taky v hlavě filmový projekt o handicapované dívce jako je ona sama, jen s tím rozdílem, že je v příběhu jedinou lidskou bytostí, všichni ostatní jsou hmyz. Gerard Depardieu už prý slíbil, že namluví hlas švába...

Lukáš "tidwell" Holeček

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky