foto

Claude Léger

  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Ve filmovém a reklamním průmyslu pracuje přes 40 let. V roce 1983 založil společnost Transfilm, která se brzy stala leaderem v produkci mezinárodních filmů v Kanadě. V 90. letech produkoval dva nejvýznamnější vysokonákladové kanadské snímky Highlander III a Stín vlka. V minulém desetiletí Transfilm zaznamenal pozoruhodný růst díky úzké spolupráci s významnou francouzskou mediální skupinou Groupe Media Lagardère. Toto synergické partnerství, společně se spoluprací s britskou investiční společností Movision, zajistilo zisk více než 100 milionů dolarů. Tyto prostředky směřovaly k produkci nových filmů, jako je Napoleon či trhák Mezi vlky od sira Richarda Attenborougha.

Transfilm International produkoval filmu Paralelní světy, který vznikl v koprodukci s francouzskou společností Onyx Films. Film měl rozpočet 65 milionů dolarů a natáčel se v Montrealu pod vedením Juana Solanase. Hrají v něm Jim Sturgess a Kirsten Dunst, držitelka ceny za nejlepší ženský herecký výkon z festivalu v Cannes.

H.C.E.

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace