foto

Woodkid

  • nar. 1983
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Yoann Lemoine je francouzský režisér hudebních videoklipů, grafický designér a hudebník. Zhruba od roku 2011 působí pod uměleckým jménem Woodkid a má za sebou vydání debutového alba.

Narodil se 16. března 1983 ve francouzské Remeši do francouzsko- polské rodiny. Vystudoval ilustraci a animaci na Emile Cohl School odkud poté zamířil přes Lamanšský průliv do Spojeného Království, kde studoval sítotisk na Swindonské univerzitě. V roce 2004 se opět vrátil do Francie, tentokrát ale do její metropole Paříže, kde pracoval v grafickém studiu H5, které spolupracovalo s hudebními tvůrci (mimo jiné například britskými Massive Attack, nebo norským uskupením Röyksopp). Po této zkušenosti se přidal k výtvarnému týmu Luca Bessona při tvorbě filmu Arthur a Minimojové odkud byl už krůček k filmařině, konkrétně k režírování videoklipů. 

Těch Yoann režíroval několik, mezi jinými například videoklipy pro Katty Perry, Taylor Swift nebo Rihannu a byl za ně oceněn v roce 2012 cenou pro nejlepšího režiséra roku v Los Angeles na MVPA Awards. Stejně tak byl za videoklipy nominován na šest cen MTV.

V březnu roku 2011 vydal Lemoine, už jako Woodkid své debutové EP Iron, které bylo natolik úspěšné, že se objevilo jak v traileru na počítačovou hru Assassin's Creed: Revelations, tak v traileru k filmu Hitchcock a také v seriálu Teen Wolf. 15. prosince 2012 pak Woodkid ohlásil připravované první album s názvem The Golden Age, které vyšlo v březnu následujícího roku pod nezávislým labelem Green United Music bylo kritikou přijato s entusiasmem a Woodkid se s tímto albem vydal na Golden Age tour.

Video ke skladbě "Run Boy Run", které Lemoine samozřejmě sám režíroval bylo v únoru roku 2014 nominováno na cenu Grammy za nejlepší hudební videoklip a Woodkid sám byl o rok později oceněn jako nejlepší pódiový hudebník na udílení Les Victoires de la Musique, což je francouzský ekvivalent cen Grammy.

Woodkid v roce 2013 navštívil i Českou republiku na ostravském Colours of Ostrava, kde zároveň tuzemským fanouškům představil své zatím jediné album. Poznávacím znamením jsou pro něj velmi sugestivní černobílé videoklipy a strhující vystoupení, jimž vévodí pro něj charakteristická pompézní a "hrdinská" hudba.

Ladislav "Alex24" Grulo

Skladatelská filmografie

Filmy

2015 Desierto
Ellis

Herecká filmografie

Dokumentární

2013 Woodkid (koncert)

TV pořady

1985 Victoires de la musique (TV pořad)

Hudební videoklipy

2013 Woodkid: I Love You (hudební videoklip)
2011 Woodkid: Iron (hudební videoklip)

Režijní filmografie

Hudební videoklipy

2017 Harry Styles - Sign of the Times (hudební videoklip)
2014 Woodkid feat. Max Richter - The Golden Age (hudební videoklip)
2013 Woodkid: I Love You (hudební videoklip)
2012 Lana Del Rey - Blue Jeans (hudební videoklip)
Woodkid - Run Boy Run (hudební videoklip)
2011 Taylor Swift - Back To December (hudební videoklip)
Woodkid: Iron (hudební videoklip)

Fanoušci tvůrce

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace