foto

Mark Osborne

  • nar. 17.9.1970 (48 let)
    Trenton, New Jersey, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Mark Osborne vděčí za bezmezně nápaditý přístup k filmování svému uměleckému vzdělání. Umění studoval na Pratt Institute v New Yorku a vysokoškolský diplom za animaci získal na Institute of the Arts v Kalifornii.

Filmy začal dělat už na střední škole, ale až na vysoké se začal naplno věnovat animování. Jeho závěrečná vysokoškolská práce, film Greener se promítal na více než 40 filmových festivalech po celém světě.

Pracoval jako asistent na Institute of the Arts a zárověň realizoval vlastní filmové projekty. Patří mezi ně krátký animovaný snímek More, který ač zamýšlen jako malý nezávislý projekt, se stal prvním animovaným filmem promítaným na velkém plátně. Film byl nominovaný na Oscara a promítal se na více než 150 festivalech, kde posbíral mnohá ocenění. Díky tomuto filmu si Marka Osborna všimlo studio DreamWorks a odtud už byl jen kousek k práci na Kung Fu Pandě.

Kromě toho pracoval pro televize TBS, E! Entertainment Television, Cartoon Network a Nickelodeon a režíroval televizní reklamy a hudegní klipy. Jeho režisérským debutem byl nízkorozpočtový, nezávislý film Dropping Out s Osbornovým bratrem Kentem v hlavní roli.

Mezi další režisérské počiny patří například animovaný televizní seriál Spongebob Squarepants. V současné době pracuje na krátkém filmu The Better Half, na který získal grant z prestižní Guggenheimovy nadace.

Zdroj: Bontonfilm

Režijní filmografie

Herecká filmografie

Scenáristická filmografie

Filmy

1998 More

Fanoušci tvůrce

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace