foto

Joseph Kuo

  • nar. 1935
    Tainan, Tchaj-wan

Biografie

Joseph Kuo (*20,7.1935), narozen jako Kuo Qing-chi (též uváděn jako Chang Ping Han, Chiang Ping Han, Gwok Naam Wang, Kao Non Hung, Kong Bing Ham, Joseph Kou Nam Hung) je tchaj-wanský režisér, producent a scénárista.
 
Pří nahlédnutí do jeho filmografie, by se dalo říct, že jde o filmovou továrnu na kung-fu snímky. Zatím dokázal zrežírovat 70 filmů, a na dalších 57 se podílel jako scénárista, producent. Netočil pouze kung-fu snímky, má svědomí několik dramat, romantických, nebo policejních filmů. Ale nejvíce se proslavil právě díky kung-fu filmům  a vrchol jeho kariéry musíme hledat v 70. letech. Dokonce drží i jeden malý rekord! Jeho film King of Swords, natočen na Tchaj-wanu měl v Hong Kongu nejvyšší tržby ze všech tchaj-wanských promítaných filmů a to mu vyneslo přezdívku "Million Dollar Director".

I přes kvanta filmů, které vydal se nikdy nějak výrazně nedokázal prosadit ve světě filmu. I tak několik jeho děl slavili úspěch a dodnes, u skalních fanoušků jsou notoricky známé. Typickým příkladem je The 18 bronzemen (1976) a Return of the eighteen bronzemen (1976). Dále třeba The 7 grandmasters (1977), Ba da men pai (1977),  Born invincible (1978), či  filmy s Jang Lee Hwangem-  Fearless duo (1978), Dragon's claw (1979) a 36 deadly styles (1979).

Od roku 1993, snímkem Man and woman in love  již dalšího nic nevydal, ale stále chodí do různých koutů světa na besedy a poskytuje rozhovory. Například v roce 2008 navštívil Paříž.

Jang Lee "Modiwish" Hwang

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky