The Old Master

Joseph Kuo

Scénář:

Sze-to On

Epistemolog

Nechápu, že se nechal samotný mistr pekingské opery Yu-Jim Yuen doslova ukecat do takového krtince. Ten, co vyučil Jackieho Chana, Wah Yuena, Sammo Hunga, Biao Yuena a tuny dalších se v tomhle grcu akorát ztrapnil. Ano, beru v potaz jeho vysoký věk, dablování i tu seznamku s moderním světem, ale zbytek je na mne těžká soda a to snesu v tomhle braku hodně. Na kazajku zraji, když vidím mástra pařit na diskocover Pepka námořníka. Nesympatický robocop Bill Louie je sice skvělý bojovník a guru Goyu Karate, ale musíte přežít celou hodinu, než příjde ucházející střešní souboj. ()

Grimaldi

Yu Jim-yuen se do historie akčního filmu nesmazatelně zapsal tím, že naučil herce jako Jackie Chan, Sammo Hung a Yuen Biao nebo režiséra Coryho Yuena a mnoho dalších hrát a hlavně bojovat. Za to si zaslouží všechen respekt a úctu. Bohužel jeho jediná filmová role se spíše nepovedla. Pod režijním vedením Josepha Kua dostáváme příběh hodného mistra co se vydává pomoci svému studentovi do USA, ale situace se zkomplikuje. Natáčení v L.A. určitě spolklo většinu rozpočtu a mně překvapivě tohle zasazení bavilo. Ještě víc jsem se divil, že mě bavil i zdejší humor, zvlášť scény s paní domácí, něco co by mi normálně přišlo naprosto trapné. Problémem bohužel byla akce. Mistr už měl tehdy svůj věk a ve většině soubojů je nahrazen kaskadérem. Hodně to vynahrazuje jeho sidekick Bill Louie, který má par fajn soubojů například na střeše, ale celkově mě akční stránka zklamala. Asi jsem měl moc velká očekávání a doufal ve víc viditelné akce od samotného mistra. Kdyby film vznikl o deset, patnáct let dřív, dopadlo by to pravděpodobně o dost líp. ()