foto

Linda Lovelace

  • nar. 10.1.1949
    Bronx, New York City, New York, USA
  • zem. 22.4.2002 (53 let)
    Denver, Colorado, USA

Biografie

Linda Lovelace, vlastním jménem Linda Susan Boreman, se narodila 10.1.1949 v Bronxu. Její otec byl policista a k tomu římský katolík, matka byla v domácnosti a byla velice přísná. Linda navštěvovala křesťanské školy, mimo jiné Svatého Jiří v Yonkers a Maria Regina High School v Harstdale. Když jí bylo 16 let, odstěhovala se s rodiči na Floridu. V roce 1969, ve svých 20 letech porodila syna, dala ho ovšem k adopci a utekla zpátky do New Yorku, čehož v pozdějším životě litovala. V roce 1970 měla vážnou dopravní nehodu, ze které si odnesla celoživotní zdravotní potíže, po nehodě odjela opět domů se zotavit. Později toho roku se seznamuje s Chuckem Trayerem, o kterém později tvrdí že ji bil. Trayer se zároveň stal jejím manažerem, spíš, jak Linda později tvrdila, pasákem.

Poprvé se objevila v nechutném zvířecím pornu, s patřičným názvem DOGFUCKER (1969), ze dna závislosti na drogách a živoření jí vytáhl až režisér Gerard Damiano, který jí obsadil do světoznámého porna HLUBOKÉ HRDLO (1972), které jí proslavilo po celém světě. Film byl ve spoustě zemí zakázán a při rozpočtu 25 tisíc dolarů, vydělal neskutečných 600 miliónů dolarů, což z něj donedávna činilo nejvýdělečnější film historie. Linda se po tomto filmu už neobjevila v ničem podstatném, za zmínku stojí snad jen HLUBOKÉ HRDLO 2 (1974), ve kterém se objevila po boku pornstar první velikosti, Rona Jeremyho. Svojí krátkou filmovou dráhu zakončila v roce 1975 filmem LINDA LOVELACE FOR PRESIDENT.

V roce 1974 byla Linda zatčena za držení kokainu, kvůli závislosti na drogách a alkoholu navíc přišla o hlavní roli ve filmu Laure (1975). V roce 1974 se provdala za Larryho Marchiana a zplodila s ním dvě děti, syna Dominica v roce 1977 a dceru Lindsay v roce 1980. V roce 1996 se Linda se svým manželem rozvedla a navíc ho obvinila, že jí fyzicky týral a zneužíval jejich dvě děti, což se nikdy nepotvrdilo ani nevyvrátilo. Později se začala věnovat psaní knih, když roku 1980 napsala vlastní biografii s názvem Ordeal, kterou se také aktivně zapojila k feministickému hnutí, které tvrdě bojovalo proti pornografii. Lovelace po zbytek života tvrdila, že ve všech svých filmech hrála nedobrovolně, pod tíhou strachu z fyzického napadení od jejího přítele či posléze manžela a velice aktivně bojovala za práva žen a zakázaní tvrdého porna. Vystupovala jako mluvčí organizace žen proti pornu a občas se objevila v nějakém tom pořadu.

Linda Lovelace zemřela 22.4.2002 v Denveru, na zranění jež utrpěla při vážné dopravní nehodě, ve věku 53 let.

korbitch22

Host

TV pořady

1982 Sin on Saturday (TV pořad)

Fanoušci tvůrce