foto

Eliza Roth

  • nar. 1988
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Eliza je herečka, která mluví plynule česky, anglicky, francouzsky a má základy italštiny. Hraje s pražskými anglickými divadly, vše v angličtině. S Prague Shakespeare Company (PSC) například v představení „Amadeus“ ztvárňuje roli Teresy Salieri (manželky Antonia Salieri), dále v představeních „The Trojan War: Troilus and Cressida“ + „The Trojan Women“ hraje Elektru, trojskou ženu. Součástí role Elektry je i chorálový zpěv, typický v řeckých dramatech.

Všechna tři představení s PSC má tu čest hrát ve Stavovském divadle. Především „Amadeus“ byl zcela unikátní a opravdu úžasný z historického kontextu. Právě zde W. A. Mozart uvedl 29. října 1787 operu „Don Giovanni“ ve světové premiéře. Na jevišti Stavovského divadla je také památeční destička, právě na místě, kde „Dona Giovanniho“ Wolfgang Amadeus Mozart dirigoval. PSC nastudovaná divadelní hra Petera Shaffera, v režii Guye Roberte, s živou hudbou orchestru České filharmonie, sborem a třemi sólisty Karolínou Berkovou, Ivo Hrachovcem a Christinou Johnston dirigovanou Jamesem Shearmanem, byla nádhernou poctou hudbě a Eliza je hrdě její součástí.

Eliza také hraje s pražským anglickým divadlem The Bear Theatre, které je ve své činnosti zaměřeno výhradně na mládež základních a středních škol v rámci Evropy. Jde o interaktivní představení (podle úrovně znalosti) pro studenty s angličtinou jako dalším jazykem. S divadlem vystupuje nejen v České republice, ale např. v Rakousku, Francii, Polsku apod. 

Vystupuje s Edudivadlem, které je také výukově zaměřeno, například ekologie (např. v r. 2017 v Parku Folimanka v rámci akce „Voda je život pořádané Magistrátem hl. m. Praha a Praha 2) aj.

Eliza miluje film, stříbrné plátno, kino, biograf, zpěv, přírodu a cestování.

Eliza Roth

Herecká filmografie

Filmy

2016 Zločin v Polné (TV film)
2015 Má mysl (studentský film)
Night Mail

TV seriály

2018 Rédl (TV seriál)
Děs (E04)
Vzteklina (TV seriál)
Epizoda 6 (E06)
Epizoda 5 (E05)
2016 Případy 1. oddělení (TV seriál)
Tělo (S02E05)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace