foto

Marta Santovjáková Gerlíková

  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Narodila se v Jablůnce, blízko Vsetína. Od dětství zpívá lidové písně za doprovodu věhlasných cimbálových muzik z Valašska a širokého okolí. Je posluchačkou Lidové konzervatoře v Ostravě. Několikrát po sobě zvítězila ve svém kraji v soutěži "Zpěváček". Vystupovala na folklórních festivalech v ČR i zahraničí.

Účinkovala na akcích měst a obcí, Zlínského kraje, Ministerstva zemědělství a také pro prezidenta republiky Václava Havla. Její doménou je valašská lidová píseň. Posluchačům a divákům nejraději zpívá nejznámější lidové "šlágry", které potěší širokou veřejnost. V roce 2011 vydala své první CD s názvem "A kdo má čas", kmotrem se mu stala známá vizovická kapela FLERET.

Svůj cit a vztah k rodnému Valašsku předává nejen prostřednictvím lidové písně, ale také jako autorka různých filmových počinů, např. celovečerní film  "DĚDA", také se podílela na vzniku několika dílů pořadů ČT Folklorika a je autorkou scénáře filmu s názvem Zabíjačka na Valašsku - pro Muzeum řeznictví ve Valašském Meziříčí.

Mattage

Scenáristická filmografie

Filmy

2017 Tehdy spolu
2016 Děda

Režijní filmografie

Filmy

2017 Tehdy spolu
2016 Děda

Herecká filmografie

Filmy

2016 Děda

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace