foto

Han Lu Kuang

  • nar. 6.1.1938 (81 let)
    Hong Kong

Biografie

Hongkongský kameraman Han Lu Kuang začínal koncem 50.let jako asistent kamery pod jménem Hon-Lok Kwong. Z té doby se může pochlubit účastí na How Wong Fei-Hung Smashed the Five Tigers (1961), kde se blýsknou stárnoucí bojoví umělci Kwan Tak Hing a Kien Shih, ale i známý akční choreograf Lau Kar Leung. V počátku 60.let pozvolna působil jako asistent kamery převážně v dramatech.

Roku 1967 už byl akční choreograf Lau Kar Leung veliký pojem mezi bojovými koordinátory a doporučil Han Lu Kuanga slavnému režisérovi Cheh Changovi. Renomovaný režisér mu nabízí práci za kamerou (po boku končícího veterána Chang-Sam Yuena) ve dvou kultovních wuxia hitech The Assassin (1967) a One Armed Swordsman (1967).

Filmy měly veliký úspěch a přicházely mu nabídky stát za kamerou nejen u Cheh Changa, ale i u režisérů jako byli Lo Chen, Ho Meng-Hua, nebo Griffin Yueh. Nejčastěji zabíral akční choreografie bojového klanu Lau, ale i klany Yuenů, nebo Siu Chung Leunga (tj.otec Tonyho a Bruce Leunga). Mezi jeho nejznámější kameramanskou práci lze označit úspěchy s hity The Casino (1972), Police Force (1973), Master of Kung Fu (1973), Village of Tigers (1974), The Spiritual Boxer (1975), nebo Deadly Angels  (1977). Han Lu Kuang poté ukončil kameramanskou činnost a zanechal po sobě přes 30 natočených filmů.

Grand "Epistemolog" Master

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky