foto

Hans-Peter Reinicke

  • nar. 16.5.1941
    Magdeburk, Německá říše
  • zem. 20.11.2005 (64 let)
    Berlín, Berlin, Německo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Hans-Peter Reinecke (též Reinicke) byl filmový a divadelní herec NDR. Nejdříve se pokoušel vyučit opravářem rádiopřijímačů. Protože si moc nerozuměl s matematikou a fyzikou, změnil obor a vyučil se tesařem. Nakonec se rozhodl pokračovat v rodinné tradici. Jeho matkou byla německá herečka Charlotte Reinecke. Otcem režisér a dramaturg Horst Reinecke. Oba rodiče působili v oblastním divadle.

Nastoupil do schwerinského divadla jako rekvizitář a loutkoherec. V roce 1959 jej zde objevili čeští filmaři. Hrál ve filmu HOLUBICE režiséra Františka Vláčila, který potřeboval obsadit několik rolí cizojazyčnými herci. V letech 1960 až 1962 studoval na herecké škole v Berlíně. Během studií navázal spolupráci ze studiem DEFA a v pohádce DAS HÖLZERNE KÄLBCHEN si zahrál pastýře.

Po absolvování školy získal angažmá v hornickém divadle v Senftenbergu, na které vzpomínal, jako na divadlo, kde se naučil hrát. V roce 1968 začal pod vedením režiséra Petera Zadeka zprvu pohostinsky hrát v Berlíně. O rok později se přestěhoval do Berlína nastálo a stal se členem berlínské divadelní scény. V roce 1971 natáčel opět v Československu. V koprodukčním HUND ÜBER BORD (DOBRODRUŽSTVÍ NA LABI), si zahrál postavu kapitána, který vezme sebou na cestu celou rodinu ze psem. O tři roky později hrál v dalším česko-německém koprodukčním filmu JAKUB LHÁŘ.

Na divadelní scéně se berlínským divákům představil, jednou jako Pavel v Gorkého MATKA, podruhé jako Jean Cabet v Brechtově DIE TAGE DER COMMUNE, či Aufidus v Shakespearově tragédii CORIALANUS. Proslavilo jej učinkování v seriálu POLIZEIRUF 110 (VOLEJTE POLICII 110). Vedle divadla se věnoval i práci v rozhlase. Jeho posledním filmem byl NIKOLAIKIRCHE z roku 1995. Film, natočený podle knihy Ericha Loesta, je věnovaný posledním měsícům NDR a odehrává se v Lipsku.

Zemřel po dlouhé nemoci v Berlíně ve věku 64 let. V herecké tradici pokračuje jeho sestra Renate von Wangenheimová a další nevlastní sestra Ruth Reineckeová.

skipi

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace