foto

Cãlin Peter Netzer

  • nar. 1.5.1975 (43 let)
    Petrosani, Rumunsko
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Călin Peter Netzer se narodil v Rumunsku roku 1875. V roce 1983 emigroval s rodiči do Německa. V roce 1994 začal navštěvovat kurzy na Národní univerzitě divadla a filmu v Bukurešti, katedru filmové režie, a v roce 1999 obdržel diplom jako filmový režisér.

Jeho krátký a celovečerní debut, oba nazvané Maria (1997 & 2003), byly promítány a oceněny na prestižních festivalech po celém světě. Jeho celovečerní debut se stal středem pozornosti Mezinárodního filmového festivalu v Locarnu 2003, získal Hlavní cenu poroty a Stříbrného Leoparda pro dva hlavní herce; dále byl také nominován na ceny EFA.

Jeho další celovečerní film, Čestná medaile (2009), byl vybrán na více než 30 festivalů a oceněn cenou Stříbrný Alexander a dalšími čtyřmi cenami na MFF Thessaloniki 2009. Mimoto snímek získal dvě ceny GOPO pro Nejlepšího herce v hlavní roli (Victor rebengiuc) a Nejlepší scénář (Tudor Voican). Pozice dítěte je třetím Netzerovým celovečerním filmem.

Film Europe

Režijní filmografie

Producentská filmografie

Scenáristická filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace