foto

Virginia Weidler

  • nar. 21.3.1927
    Eagle Rock, California, USA
  • zem. 1.7.1968 (41 let)
    Los Angeles, California, USA

Biografie

„Na jevišti nejsem nervózní. Byla jsem nervózní jen jednou, když v publiku seděla Judy Garland. Měla jsem pocit, že je slyšet, jak se mi klepou kolena“.

Virginia se narodila v kalifornském Eagle Rock jako jedno ze šesti dětí. Její otec Alfred byl architekt, matka Margaret byla bývalou operní zpěvačkou. Její starší bratři George, Warner a Walter byli herci, starší sestra Renee zpívala v kapele, a tak se i Virginia rozhodla vydat na uměleckou dráhu. Na filmových plátnech se objevila už jako dítě – poprvé v pouhých čtyřech letech v dramatu Warnera Baxtera SURRENDER z roku 1931. Poté, co společnost RKO zjistila, že Virginia umí také trochu francouzsky, si ji vybrala do dětských rolí ve snímcích LADDIE a FRECKLES (oba z roku 1935). O rok později se dočkala své první hlavní role v komediálním dramatu GIRL OF THE OZARKS.

Poté si ji pro spolupráci vybrala společnost MGM a Virginiina kariéra začala vzkvétat. V roce 1938 si zahrála hned v několika komediích jako LOVE IS A HEADACHE, OUT WEST WITH THE HARDYS nebo TOO HOT TO HANDLE. Virginia nezářila jen v komediích, ale dokázala na sebe upozornit například v hlavní roli dramatu BAD LITTLE ANGEL z roku 1939. K vrcholům její herecké tvorby pak patří dva filmy společnosti MGM – role kreativní sestry hlavního hrdiny v dramatu MLADÝ TOMÁŠ EDISON a role mladší sesty Katharine Hepburn v romantické komedii PŘÍIBĚH Z FILADELFIE. Virginiina slibná kariéra se bohužel začala rozpadat poté, co dospívající Shirley Temple podepsala smlouvu se společnsotí MGM, a Virginii nahradila.

Virginia na počátku 40. let ještě natočila několik filmů, ale poté s herectvím skončila a začala vystupovat ve variaté a kabaretech jako zpívající a tančící komička. V roce 1945 pak debutovala na divadelních prknech John Golden Theatre ve hře The Rich Full Life, která ale byla během měsíce stažena z repertoáru. Krátce poté skončila Virginia s herectvím úplně. V březnu roku 1947 se provdala za námořního důstojníka Lionela Kriesela, se kterým měla dva syny: Ronnieho a Garyho. Šťastné manželství ukončila až v červenci roku 1968 Virginiina smrt. Virginia zemřela na infarkt ve věku pouhých 42 let. Až po smrti se ukázalo, že v dětství prodělala revmatickou horečku, která byla jednou z příčin jejího náhlého úmrtí.

ČSFD.cz

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace