foto

Ronnie Coleman

  • nar. 13.5.1964 (55 let)
    Bastrop, Louisiana, USA

Biografie

Ronnie Dean "Big Ron" Coleman se narodil 13. května 1964 v Monroe v Louisianě a vyrůstal v Bastropu. Je to americký profesionální kulturista, který drží sdílený rekord, stejně jako Lee Haney, osm vyhraných kulturistických titulů Mr. Olympia v řadě za sebou. A také drží rekord 26 vyhraných soutěží jako IFBB (International Federation of BodyBuilders) profesionál. Je vysoký 1,8 metrů a jeho soutěžní váha se pohybovalo okolo 135 kilogramů, mimosotěžní váha byla až 150 kilogramů.

Na Grambling State University hrál americký fotbal a jeho trenérem byl proslulý Eddie Robinson. V roce 1986 vystudoval s vyznamenáním v oboru účetnictví. Po dokončení studia se Coleman stává policistou. Jako policista mohl trénovat třikrát týdně. Kolega Gustavo Arlotta mu doporučil tělocvičnu Metroflex. Vlastník Brian Dobson, amatérský kulturista, nabídl Colemanovi doživotní členství zdarma, pokud mu dovolí ho trénovat na nadcházející soutěž Mr. Texas, kterou v roce 1990 vyhrál.

V roce 1995 vyhrál Canada Pro Cup svoji první soutěž jako profesionál a o rok později svoje vítězství zopakoval. V roce 1997 vyhrál The Russian Grand Prix. Svůj první titul Mr. Olympia získal v roce 1998.

Díky své kulturistické profesi procestoval místa jako Čína, Brazílie, Austrálie a mnohá další. 9. prosince 2004 Ronnie Coleman zavítal také do České republiky, kde se s ním mezi prvními setkal prezident SKFČR (Svaz kulturistiky a fitness České republiky) Stanislav Pešát, kulturista Pavol Jablonický a herec Jiří Krampol.

Ronnie Coleman je křesťan v prosinci 2007 se ve věku 43 let poprvé oženil. Jeho žena se jmenuje Christine Achkar Coleman a mají spolu dvě dcery Jamilleah a Valencia Daniel.

Ronnie natočil tato tréningová videa: RONNIE COLEMAN - FIRST TRAINING (1998), RONNIE COLEMAN – UNBELIEVABLE (2001), RONNIE COLEMAN – THE COST OF REDEMPTION (2003), RONNIE COLEMAN – ON THE ROAD (2005), RONNIE COLEMAN – RELENTLESS (2007), RONNIE COLEMAN - INVINCIBLE (2008).

Rominator