foto

Pedro Infante

  • nar. 18.11.1917
    Mazatlan, Sinaloa, Mexiko
  • zem. 15.4.1957 (39 let)
    Mérida, Yucatán, Mexiko

Biografie

Pedro Infante je bezpochyby největším mexickým idolem žen a dívek. Stal se jím díky 59 filmům (z toho 55 byl v hlavní roli) a bezmála 400 písněmi zaznamenanými v letech 1943 a 1956, k tomu bezpočet veřejných vystoupení v Mexiku a Latinské Americe.

Zdá se, že Pedro objevil recept na věčnou slávu. Dosáhl takového (i posmrtného) věhlasu, jako žádná jiná hvězda jeho doby.  Hlavní důvod pro toto tvrzení se nachází v mimořádné kvalitě jeho herectví, v jeho nádherném zpěvu a něčem, čemu se říká kouzlo osobnosti. To se nedá naučit. Pedro byl přirozený herec. Dokonale se dokázal sladit se všemi herci a být s ním na „place", bylo pro všechny radostí.

Prakticky všechny jeho filmy byly velké hity, pokladny se plnily samými pesos a dodnes se vysílají na všech mexických televizních stanicích. Mezi nejoblíbenější patří NOSOTROS LOS POBRES (1948), USTEDES LOS RICOS (1948) a PEPE EL TORO (1953). Samozřejmě také komedie LOS TRES GARCÍA (1947), VUELVEN LOS GARCIA! (1947), LOS TRES HUASTECOS (1948), ¡¿QUÉ TE HA DADO ESA MUJER?! (1951) a DOS TIPOS DE CUIDADO (1953). Mezi oblíbené patří například scéna z filmu ESCUELA DE VAGABUNDOS (1955), kde Pedro zpívá známou píseň Cucurucucu paloma.

Jeho smrt při letecké havárii v roce 1957, je stále jednou z nejvíce připomínaných událostí novodobé historie Mexika. Pedrova popularita paradoxně narostla právě až po jeho smrti. Pedra Infanta zná spíše více mladých Mexičanů, než ho kdy znalo za jeho života.

Bombardér B-24  z Druhé světové války, ve kterém zemřel, byl přestavěn na nákladní letadlo. Pedro je držitelem ceny Ariel (mexická obdoba Oscara) za nejlepší mužský herecký výkon v roce 1956 ve filmu LA VIDA NO VALE NADA (1955). Je známý také tím, že všechny kaskadérské kousky předváděl sám. Po jednom natáčení skončil s kusem plechu zabodnutým v hlavě. Kvůli velké jizvě a oholené hlavě si pak Pedro musel koupit apartní příčesek. Pedro Infante získal hvězdu na hollywoodském chodníku slávy na Hollywood Boulevard v Kalifornii.

Marek "Segrestor" Pinkava

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace