foto

Laura Gemser

  • nar. 5.10.1950 (69 let)
    Jáva, Indonésie

Biografie

Když se řekne Emanuela, většině ortodoxních fanoušků erotických filmů italské provenience se vybaví především dvě jména. První je holandská star Sylvia Kristel a další pak exotická kráska Laura Gemser. Druhá jmenovaná se narodila 5. října 1950 na ostrově Jáva v Indonésii jako Laurette Marcia Gemser. Ve filmových análech ji, krom již zmíněných jmen, můžete také nalézt pod pseudonymy Moira Chen, či Laura M. Gemser.

Jako mladé děvče se zajímala jak jinak než o módu, avšak místo zručné krejčové v Indonéských továrnách addidas, nike atd. se stala, díky svému exotickému zjevu, kakaové, jemné pleti a dokonalému tělu, modelkou. Nicméně, když se v Nizozemsku, kam se mezitím přestěhovala, neprosadila před módními fotografy oblečená, tak to zkusila méně oblečená... a pak úplně nejmíň oblečená v pánských časopisech jako Lui či Playmen. Ty pak s jejími fotkami kolovaly po celé Evropě (respektive její západní a svobodné části), až si jich všimli i italští filmoví producenti (nejspíš je viděli ve vitríně obchodu, když se v neděli vraceli z kostela nebo tak nějak). A nejspíš také usoudili, že je nejen krásná, ale že má i dobrý charakter a herecký talent a obsadili ji v roce 1974 do filmu AMORE LIBERO.

V roce 1975 se pak setkala s originální filmovou Emmanuellou Silvií Kristel ve snímku EMMANUELLA II a její výkon inspiroval filmaře k vytvoření paralelní série Emanuely (s jedním „m“), která začala v tomtéž roce filmem EMANUELLE NERA s Laurou Gemser v hlavní roli. Během natáčení se sblížila se svým o osmnáct let starším kolegou Gabrielem Tintim, za kterého se o rok později provdala a zůstala s ním až do jeho smrti v roce 1991. Společně vytvořili tandem, který se objevoval žánrově různorodé sérii filmů, z nichž většinu režíroval slavný italský béčkař Joe D´Amato, a jejichž název (minimálně u video titulů) obsahoval slovo Emanuela.

V roce 1976 pak Laura kromě svatby stihla i roli v komedii DVA VÝTEČNÍCI s populárním duem Terence Hill a Bud Spencer a další pokračování Emanuellské série. V roce 1977 Laura společně s D´Amatem vytvořili tři filmy této řady, přičemž dva z nich celou sérii i Lauru Gemser proslavily. Jedná se především o snímek EMANUELLE IN AMERICA, který pojednává o natáčení tzv. snuff filmů a jenž vešel ve známost jednak díky proslulé erotické scéně s koněm (brrr, je to fakt síla) a také díky scénám brutálního mučení žen při natáčení snuffu (nic pro slabší povahy ani s pytlíkem na blinkání po ruce).

Stejně pozoruhodným snímkem z tohoto roku je pak EMANUELLE AND THE LAST CANNIBALS, který se svezl na vlně tehdy populárních italských kanibalských hororů. Slávu těchto filmů, bohužel (či bohudík) se už Lauře nepodařilo překonat i když se o to snažila v průběhu zbytku sedmdesátých a celá osmdesátá léta. Natočila i další snímky, především soft-erotické, které také neměly bůhví jaký ohlas. Za zmínku její filmografie stojí možná D´Amatův horůrek EROTIC NIGHTS OF LIVING DEAD (1980) a snímek s Toshirem Mifunem THE BUSHIDO BLADE (1981).

Po smrti svého manžela v roce 1991 se pak Laura stáhla do ústraní a vrátila se k módě, jak jinak než svým osobitým stylem, když začala navrhovat kostýmy pro filmové horory.

Z "PetrPan2" L

Herecká filmografie

Kostymérská filmografie

Filmy

1993 Contamination .7

Fanoušci tvůrce