foto

Peggie Castle

  • nar. 22.12.1927
    Appalachia, Virginia, USA
  • zem. 11.8.1973 (45 let)
    Hollywood, Los Angeles, California, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Narodila se jako Peggy Thomas Blair v městečku Appalachia ve státě Virginia. V dětství navštěvovala soukromou školu v Pittsburghu. V roce 1936 se její otec stal manažerem v Goldwyn Studios a rodina přesídlila do Hollywoodu, kde Peggie navštěvovala Hollywood High School. Vroce 1944 se rodina stěhuje znovu, tentokrát do Oaklandu. Peggie zde začíná navštěvovat Mills Colege, tu ale po dvou letech studia opouští kvůli práci na soap opeře Today´s Children vysílané v rádiu. V roce 1949 zelenookou blondýnku objevil pro filmový svět vyhledavač talentů během oběda v restauraci v Beverly Hills.

První výraznější šance přišla v roce 1951, kdy získala roli Diany Ramsey, sofistikované dcery Bette Davis, v dramatu PAYMENT ON DEMAND. V roce 1953 si zahrála Pauline Driscoll, zavražděnou ženu, jejíhož manžela na útěku před policií ztvárnil John Payne, v akčním krimidramatu 99 RIVER STREET. V témže roce jsme ji mohli vidět jako Charlotte Manning, ženu podezřelou z vraždy, v temném krimidramatu I, THE JURY. Jako Kathryn Williams se divákům představila v dobrodružné romanci THE WHITE ORCHID z roku 1954, která vypráví o milostném trojúhelníku, který komplikuje archeologickou expedici v jižním Mexiku. D8le jsme ji mohli vidět v roli Millie Kranz ve romanci z doby války MIRACLE IN THE RAIN (1956) s Jane Wyman v hlavní roli a jako Carol Ralston v muzikálové romanci ARRIVEDERCI ROMA z roku 1957, kde hrál hlavní roli Mario Lanza. Tři sezóny hrála také roli Lily Merrill ve westernovém seriálu LAWMAN. Z filmové branže odešla v roce 1962.

Peggie byla během svého života celkem čtyřikrát vdaná. Jejím prvním manželem se stal v roce 1945 Revis Call, manželství ale skončilo po pěti letech rozvodem. V lednu roku 1951 se provdala podruhé, tentokrát za Roberta H. Reinse, ale i toto manželství bylo v dubnu roku 1954 rozvedeno. Jejím v pořadí třetím manželem se v roce 1955 stal William McGarry. Přestože se manželům narodilo dítě, ani to vztah nezachránilo a manželství v lednu roku 1970 zkrachovalo. Počtvrté a naposledy se provdala v říjnu roku 1970 za Arthura S. Morgensterna. Manželé spolu žili až do jeho smrti v dubnu roku 1973. Peggie, která začala mít po odchodu z filmové branže problémy s alkoholem, svého posledního manžela přežila jen o pár měsíců – zemřela také v roce 1973 ve věku pouhých 45 let na cirhózu jater.

ČSFD.cz

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace