foto

Miriam Yeung

  • nar. 3.2.1974 (47 let)
    Hong Kong, Čína

Biografie

Celým jménem Miriam Yeung Chin-Wah pochází z Hongkongu. Známá je nejen jako herečka, ale i zpěvačka. Ještě než pronikla do šoubyznysu, pracovala jako zdravotní sestra v Princess Margaret Hospital v Hongkongu. Do povědomí veřejnosti se dostala ještě během studia, když se v roce 1995 zúčastnila soutěže hledání pěveckých talentů. Od té doby její začala její popularita narůstat.

Za svou pěveckou kariéru vytvořila mnoho mainstreamových hitů, v letech 2000 a 2004 získala cenu za nejlepší skladbu roku a i další pěvecká ocenění. Jako herečka je známá především z komediálních rolí, často hloupých, naivních, či nešikovných dívek. Například v jedné z jejích nejúspěšnějších rolí v LOVE UNDERCOVER hrála čerstvou absolventku policejní akademie, která jako kadet neprošla jediným testem a zkoušky vždy dokázala nějak zábavně až komicky zvládnout. Jejím největším hereckým úspěchem je nominace na cenu pro nejlepší herečku v hlavní roli v komedii DRINK, DRANK, DRUNK v roce 2005.

Jejím posledním filmem je romantická komedie PERFECT WEDDING, ve které ztvárňuje ženu dvou tváří - tvrdou koordinátorku svateb a současně zranitelnou a nesamostatnou.

Petr "IQ Tiqe" Stupka

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky