Reklama

Reklama

Janine Reynaud

nar. 13.08.1930

zem. 13.05.2018 (87 let)
Sugar Land, Texas, USA

Biografie

Svou kariéru zahájila jako modelka pro návrhářku Jean Patou. Janine začala hrát ve filmech v polovině 60. let. Největší trvalou kultovní popularitu dosáhla svůdným a podmanivým ztvárněním výstřední a záhadné striptérky nočních klubů Lorny Green v mimořádném a zajímavém experimentálním erotickém filmu Jesúse Franca Succubus (1968). Dále s Francem natočila ještě dva filmy, a to Rote Lippen, Sadisterotica a eurospy Bésame monstruo (oba 1969).

Janine se objevila ve 13 filmech jejího manžela Michele Lemoina. Giallo fanoušci si tuto herečku můžou pamatovat například v kultovním giallu Sergia Martina La coda dello scorpione (1971) jako temperamentní Laru, fanoušci spaghetti westernu zase v Slepý pistolník (1971) jako prostitutku. Ve stejném roce si zahrála ještě v jednom drsném giallu L'uomo più velenoso del cobra.

Na konci sedmdesátých let z filmového plátna zmizela a už se nevrátila. Není známo, v jaký rok se podruhé vdala, ale je k dohledání, že se vdala za Herberta Hamiltona. Po roce 2000 se přestěhovala zpět do Francie a tam i zemřela.

Jméno "G04T" Příjmení

Ovládací panel

Reklama

Reklama