foto

Doutzen Kroes

  • nar. 23.1.1985 (35 let)
    Oostermeer, Friesland, Nizozemsko

Biografie

Doutzen Kroes, je modelka a herečka. Od roku 2004 spolupracuje se značkou Victoria's Secret a v roce 2008 se stala Andělem této značky. Smlouvu má i se značkou L'Oreal a mnoha dalšími. V roce 2012 byla časopisem Forbes zařazena do TOP5 nejvíce vydělávajících modelek s 6,9 miliony dolarů ročně.

Doutzen se narodila 23. ledna 1985 ve vesnici Eastermar v provincii Friesland v Nizozemsku. Má mladší sestru Rens, která je žádanou zpěvačkou i textařkou. Doutzen v mládí aspirovala na kariéru profesionální rychlobruslařky. S modelingem začala v Nizozemsku, pro agenturu Paparazzi Model Managment. Později jí agentura poslala do New Yorku, aby předváděla pro značku Victoria's Secret. V roce 2008 jí firma požádala, aby se stala Andělem této značky. Na konci sprna 2008 byla tedy oficiálně vyhlášena jako Anděl pro značku Victoria's Secret. Doutzen později přiznala, než se dostala do New Yorku, tak značku vůbec neznala. Dále se objevila na obálkách mnoha prestižních časopisů: Time, Vogue, Harper's Bazaar, Seventeen, Elle, Marie Claire, Glamour, Avantgarde a mnoho dalších. V roce 2005 časopis Vogue vyhlásil Doutzen za modelku roku a o rok později s ní režisér J.J.M. Jansen natočil dokumentární film o tom co obnáší jeden týden života v roli modelky.

Dne 24. listopadu 2011 debutovala ve filmu Nova Zembla, který režíroval Reinout Oerlemans. Jedná se první Holandský 3D  film.

Dne 7. listopadu 2010 si vzala za manžela Sunnera Jamese. V lednu 2011 se jim narodil syn Phyllon Joy Gorré. V únoru 2014 oznámila své druhé těhotenství a v březnu tohoto roku prozradila, že se jim narodí holčička.

poutník Rostislav "Rosta6" Jaroš

Herecká filmografie

Filmy

2017 Liga spravedlnosti
Wonder Woman
2011 Nová země

TV seriály

2011 Love Advent (TV seriál)

Host

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky