foto

Ria De Simone

  • nar. 6.6.1947
    Roma, Itálie
  • zem. 10.11.1995 (48 let)
    Roma, Itálie

Biografie

Ria De Simone se narodila 28. listopadu 1947. Její celé jméno bylo Anna Ria De Simone a ve své kariéře ztvárnila přes třicet rolí.

Vystudovala 'Accademia Nazionale d'Arte Drammatica a ve filmu začínala na počátku sedmdesátých let minulého století. Nejvíce známou se stala Ria díky italské sexy komedii, kde většinou hrála role „zralých“ žen bez zábran k sexu. Objevila se i hororech a filmech poliziottesco.

První rolí, byla účast ve 14 letech ve filmu TOTOTRUFFA ´62 roku 1961. Jedná se ale o tak malou roli, že není ani uváděna v titulcích jako jeden z protagonistů filmu. Naplno začíná Ria roku 1972 v komedii JUS PRIMAE NOCTIS, poté se v roce 1974 objevila v další komedii PECCATO VENIALE, s Laurou Antonelli v hlavní roli. Nejvíce rolí obdržela v letech 1976-1978. Celkem 16 filmů znamenalo v podstatě polovinu její kariéry. Jako Isotte hrála roku 1976 v komedii SORBOLE…CHE ROMAGNOLA, jako Peppona v IL COMPROMESSO EROTICO ve stejném roce. Jako signora Scapicolli hrála v komedii Luciana Martina LA VERGINA, IL TORO E IL CAPRICORNO (1977). Bruno Mattei si Riu vybral do snímku z prostředí děsivých scén z koncentračního tábora, kde jsou vězni využívání ke všem možným pokusům. Ve snímku s názvem KZ9 – LAGER DI STERMINIO (1977), hrála Ria hlavní „šéfku“ Martu. Nebyl to jediný snímek, kdy spolupracovala s Matteim, příkladem dalšího je CUGINETTA... AMORE MIO! (1979). Další snímky z jejího nejúspěšnějšího období jsou například roku 1978 kriminální drama NAPOLI SERENATA CALIBRO 9 (1978), nebo sexy komedie L´INSEGNANTE VIENE A CASA. Toto byl jeden ze snímků, kde hrála společně s Lino Banfim. Jako další snímek, kde se setkali lze uvést komedii LA RIPETENTE FA L'OCCHIETTO AL PRESIDE (1982).

Lucio Fulci natočil roku 1988 hororovou komedii QUANDO ALICE RUPPE LO SPECCHIO a Alice Shogun, se stala pro Riu poslední rolí na filmovém plátně. Ještě roku 1989 se objevila v televizní tvorbě, díky snímku AQUILE a televizní mini-sérii ze 40. let DISPERATAMENTE GIULIA. Tímto Ria ukončila svou filmovou kariéru.

Její matkou byla herečka Olga Romanelli (1926-1991), která se hlavně proslavila jako Norma ve filmu LA BOLOGNESE (1975). V tomto snímku si matka zahrála i se svou dcerou, neboť Ria zde měla roli Rosetty. Ria měla také sestru Lily, která hrála v sedmdesátých letech také v několika italských komediích.

Kromě herectví byla Ria také zpěvačkou a roku 1987 byla doprovodnou zpěvačkou na turné Rockyho Robertse (1941-2005). Úpadek italské erotické komedie znamenal pro Riu, stejně jako pro mnoho krásek tohoto žánru postupný odchod ze scény. Pro dceru herečky Olgy Romanelli, která snila o kariéře velmi odlišné, a to zejména poté, co navštěvovala akademii dramatického umění, to byl konec ambicím. Bohužel to nejhorší jí teprve čekalo. Ria zemřela na následky mozkového nádoru 10. Listopadu 1995, osmnáct dní před svými 48. narozeninami. Byl to tragický konec pro herečku, která, svou krásou i talentem měla určitě navíc, než jen na účasti v B-filmech.

Zanechala za sebou stopu bohužel jen v tomto žánru a tím pádem asi pravděpodobně nikdy nepronikne do historie filmu výraznějším způsobem.

Petr "Hennes" Hennebichler

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky