foto

Maxim Matvejev

  • nar. 28.7.1982 (37 let)
    Svetlyj, Kaliningradská oblast, Sovětský svaz

Biografie

Budoucí švihák, voják, podnikatel i nešťastný romantický hrdina, Maxim Alexandrovič Matvejev, se narodil ve městě Svetlyj v Kaliningradské oblasti. V roce 2002 ukončil studium divadelní fakulty na Sobinově Saratovské národní konzervatoři. Ve studiu pokračoval na MCHAT, kde absolvoval v roce 2006. Od stejného roku je členem souboru v Moskevském Čechovově uměleckém divadle. Zde debutoval v roli rytíře Geoffreye ve hře Andreje Kurejčika Piemontské zvíře.

Jeho první filmovou rolí byla role Ivana ve filmu DÍKY ZA LÁSKU (2007); melodrama řeší klasický rodinný problém, nesouhlas rodiče s volbou partnera. Snoubenku hlavního hrdiny, playmate Laru, hraje Jekatěrina Guseva, Ivanovu matku, které do života na objednávku synovy snoubenky vstoupí muž zábavný a zajímavý, jak může být jen profesionální gigolo, hraje Jelena Jakovleva. Druhý film z téhož roku, TISKI (Svěrák 2007) dává nahlédnout do světa diskoték a drog. Své pěvecké i taneční umění prokázal ve filmu ŠVIHÁCI (2008). V tomto filmu se, kromě kolegů ze Svěráku, Jekatěrinou Vilkovou a Antonem Šaginem, setkal s celou řadou filmových hvězd své i předchozí generace. Ve Švihácích tančil ve filmu poprvé, zdaleka však ne naposledy. Jako jeho osudový tanec by se dal označit film NĚ SKAŽU (Neprozradím 2010), při jehož natáčení se seznámil se svou současnou manželkou, Jelizavetou Bojarskou. V tomto filmu představují mileneckou dvojici, která řeší krizi vztahu, rozchod, život a smrt. Tanec ze začátku filmu je metaforou vztahu ústřední dvojice. Než uzavřel manželství s Lízou, musel se rozvést s první ženou, Janou Sekste, herečkou z ansámblu slavné Tabakerky, s níž byl ženatý od roku 2008.

Ve filmu Ně skažu to nebylo naposledy, co se s manželkou setkal před kamerou. Hned následující rok spolu Jelizaveta a Maxim hráli ve dvou filmech a to ve filmu S NOVYM GODOM, MAMY! a SKAZKA, JESŤ. Druhé manželství Maximovi, kromě krásné ženy, přineslo řadu ocenění. Dvojice získala v dubnu 2011 Tiskovou cenu na IV. Mezinárodním Čeboksarském filmovém festivalu a označení 'nejstylovější dvojice Ruska' v časopisu Hallo!. Na IX. Mezinárodním filmovém festivalu Duch ohně byli ve filmu Ně skažu oceněni jako nejlepší filmová dvojice. Manželům se 7. 4. 2012 narodil syn Andrej.

V roce 2012 si zahrál jednu z hlavních rolí ve filmu AVGUST. VOSMOGO, ve kterém ho mohli vidět i čeští diváci. Dlužno říci, že jakkoliv to Maximovi a jeho hereckým kolegům v uniformě sluší (ve filmu hraje mj. Jegor Berojev) ani u nás ani jinde se film s velkým nadšením nesetkal. V roce 2013 dostal zajímavou příležitost v černobílém filmu WEEKEND natočeném podle novely bulharského spisovatele Noëla Calefa Výtah na popraviště. V roce 2014 se objevil v hlavní roli Stavrogina v novém zpracování Dostojveského románu BĚSI. Není to jeho poslední kostýmní role ve filmovém zpracování klasického románu. V roce 2015 se na Maxima můžeme těšit jako na Vronského v ANNĚ KARENINĚ. Skutečnost, že přijal roli, kterou už před ním výborně ztvárnili Vasilij Lanovoj a Sean Bean, svědčí o tom, že se tento mladý talentovaný herec nebojí srovnání. Nakolik je jeho sebevědomí oprávněné, ukáže čas.

Kromě herectví se Maxim angažuje i v charitě a to v projektu "Zdravotní klaun". V roce 2007 byl jedním z prvních, kdo v Rusku organizoval toto hnutí, od roku 2013 je členem správní rady dobročinného fondu 'Doktor klaun'.

Eva "Jezinka.Jezinka" Nováková

Herecká filmografie

Filmy

2019 Sojuz spasenija
2018 Materija
Ovečky a vlci: Veliká bitva
2017 Anna Karenina. Istorija Vronskogo
O lásce - pouze pro dospělé
2016 Bremenskije razbojniki
2015 Kontribucija
2014 Fort Ross
Ljubit - ně ljubit
2013 Weekend
2012 Avgust. Vosmogo
S novym godom, mamy!
Skazka. Jesť
2011 Na krjučke!
Svaďba po obmenu
2010 Ně skažu
Odnoklassniki
2008 Tarif Novogodnij
Šviháci
2007 Tiski

TV seriály

2017 Anna Karenina (TV seriál)
Episode 8 (E08)
Episode 7 (E07)
Episode 6 (E06)
další epizody (8)
Děmon revoljucii (TV seriál)
Trockij (TV seriál)
2016 Mata Hari (TV seriál)
Sledovatel Tichonov (TV seriál)
2014 Běsy (TV seriál)
2013 Ljubov za ljubov (TV seriál)
2012 MosGaz (TV seriál)
Vojennyj gospital (TV seriál)
Zonnentau (TV seriál)
2011 Jalta-45 (TV seriál)
2010 Tulskij Tokarev (TV seriál)
2009 Pelagija i bělij buldog (TV seriál)

Host

TV pořady

2012 Večernij Urgant (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace