foto

Josef Jan Kopecký

  • nar. 10.1.1980 (38 let)
    Ústí nad Orlicí, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Narozen 10.1. 1980 v Ústí nad Orlicí, žije v České Třebové. Herec a divadelní režisér. Divadlu se věnuje od roku 1995 a za tu dobu účinkoval v desítkách her. Je držitelem mnoha cen za herecké výkony i za režii z nejrůznějších divadelních přehlídek a festivalů. Se svými soubory pravidelně vystupuje nejenom v Česku, ale rovněž v Itálii, na Slovensku a v Polsku. Zájezdově již ale navštívil i Lucembursko nebo Rakousko. Založil a vede českotřebovský soubor TRIARIUS, vystupuje s královéhradeckým Divadlem Jesličky Josefa Tejkla, s pardubickým Divadlem Exil a s opatovickým Divadlem MY Theatre, které také zakládal. Úzce spolupracuje se souborem SNOOP z Opatovic nad Labem a věnuje se také ochotnickým souborům.

Jako učitel působil v dramatickém oboru ZUŠ Česká Třebová a v DDM v Ústí nad Orlicí. V současnosti je učitelem literárně–dramatických oborů ZUŠ Střezina Hradec Králové. Prozatím pětkrát dostal filmovou nabídku: Obchodníci (2013, režie Petr Šícha), Takže se stalo, že... (2014, režie Oliver Malina Morgenstern), Pomsta (2016, režie David Balda), Muž se zjizvenou tváří (2016, režie Lukáš Rybka) a NED (premiéra plánována na červen 2017, režie David Balda). Objevil se také v seriálu Ohnivé kuře (2017, režie Vojtěch Moravec), v současnosti natáčí seriál Modrý kód (2017, režie Jaromír Polišenský). Je předsedou Volného sdružení východočeských divadelníků či členem Festivalového výboru Jiráskova Hronova. Kultuře se věnuje i jinak – je ředitelem Kulturního centra v České Třebové, kde také zakládal a dlouhá léta provozoval klub alternativní kultury Modrý trpaslík.

Zdroj: Josef Jan Kopecký

Herecká filmografie

Filmy

2018 Nevinná krutost
2016 Muž se zjizvenou tváří (amatérský film)
Pomsta (amatérský film)
2013 Obchodníci

TV seriály

2017 Modrý kód (TV seriál)
Granát a pistole (S02E09)
Ohnivý kuře (TV seriál)
Velký podvod (S03E01)

Dokumentární

2014 Bohumil Hrabal „Takže se stalo, že...”

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace