foto

Valeria Milillo

  • nar. 1966
    Milán, Itálie

Biografie

Valeria Milillo se narodila 25. září 1966 v Miláně. Valeria vystudovala „all'Accademia di Milano" a herectví dále zdokonalovala téměř po celé Evropě (Německo, Rakousko, Francie, Švýcarsko). Poprvé mohli diváci spatřit Valerii v roli Manuely Bellugi v komedii Dina Risiho IL COMMISSARIO LO GATTO. Komedie měla svou premiéru 6. listopadu 1986 a v hlavní roli komisaře hrál Lino Banfi. O rok později dostala i svou první televizní roli Sashy, v hororovém televizním seriálu BRIVIDO GIALLO a to hned v první řadě a ve čtvrté epizodě s názvem A CENA COL VAMPIRO (VEČEŘE S UPÍREM - 1987). Další menší role přišla až v roce 1990 a to Lisa ve filmu TRACCE DI VITA AMOROSA. Film se skládá z krátkých epizod , které běží v rozmezí dětství až stáří. V komedii kde mladý Ital hledá vhodnou ženu, pokud možno „prsatou" pannu, pro Američana (původem Itala), si Valeria zahrála dívku Antoniettu. Tato komedie AMERICANO ROSSO (1991) nás přivede do srpna roku 1934 a režisér Alessandro D´Alatri za ní získal několik ocenění.

V hlavní roli Beatrice si zahrála po boku Antonia Albaneseho roku 1997. Albanese kromě hlavní role byl i autorem a režisérem a odnesl si za režii Stříbrnou stuhu. Film UOMO D´ACQUA DOLCE je úsměvný příběh o amnézii a jejích následcích pro mladé manžele.

Zpočátku kariéry natáčela Valeria více filmů než televizních seriálů či inscenací, ale přibližně od roku 2000 je k vidění převážně na televizní obrazovce. Má za sebou úspěšné role v seriálech DISTRETTO DI POLIZIA (2002-2006, role Francescy Volty), L´ONORE E IL RISPETTO (2006, role Almy Vinci), CATERINA E LE SU FIGLIE (2007-2010, role Agostiny) či SANGUE CALDO (2011, role Loretty Pinin). V televizních fimech je to například Lisa, dívka do jejíhož partnera Maurizia se zamijuje Anna (Manuela Arcuri). Anna a Maurizio spolu pak mají dítě, ale Maurizio umírá. Může se pak mrtvý vrátit? Tuto otázku řeší film SO CHE RITORNERAI (MRTVÍ SE NEVRACEJÍ - 2009).

Ve filmu si v posledním období zahrála Valeria například roku 2008 v roli matky (Matilde Chiantini) jedné z hlavních hrdinek (Chiara Chiti) ve filmu UN GIOCO DA RAGAZZE. V roce 2009 byla Valeria jednou z hereček, které byly nominovány na Stříbrnou stuhu za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli. Jednalo se o drama DUE PARTITE (2009) a jednu ze životních kamarádek, Ceciliu, hrála právě Valeria. Roku 2012 to byla role Carly v komedii Lucia Pellegriniho,  E´NATA UNA STAR?.

Mimo filmování je Valeria také „moderní" divadelní herečkou a své soukromí si úspěšně pokud možno tají.

Petr "Hennes" Hennebichler

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky