foto

Markéta Bidlasová

  • nar. 1970
    Hradec Králové, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Narodila se v roce 1970 v Hradci Králové. Vystudovala Divadelní akademii múzických umění v Praze, obor dramaturgie. Pracovala jako dramaturg v Činoherním studiu v Ústí nad Labem a ve Švandově divadle na Smíchově. Externě pak v praţských divadlech: Činoherní klub, Divadlo pod Palmovkou, Divadlo Labyrint, Divadlo v Celené.

Je autorkou následujících divadelních her a dramatizací: společně s Michalem Langem KURVA SVATÁ, 1993, PASTIČKA (2. cena Nadace Alfréda Radoka za nejlepší původní českou hru roku 1995, přeloženo do angličtiny, španělštiny, holandštiny, chorvatštiny), PODZIMNÍ HRA (přeloženo do angličtiny), OSM A PŮL A PŮL (volně podle scénářů F. Felinniho), PROFESIONÁLNÍ ŽENA (podle románu Vladimíra Párala). Pro Činoherní studio v Ústí nad Labem dále napsala dramatické pohádky TŘI ZLATÉ VLASY DĚDA VŠEVĚDA a TŘI STAŘENY.

Spolu se Zdeňkem Tycem je autorkou filmového scénáře ELDORÁDO (3. místo v Ceně Sazky za nerealizovaný filmový scénář za rok 2005). Momentálně pracuje jako dramaturg v Divadle Komedie v Praze a externě také v Klicperově divadle v Hradci Králové.

Falcon

Scenáristická filmografie

Filmy

2017 Kozy léčí (TV film)
2013 Jako nikdy

TV seriály

2014 Nevinné lži (TV seriál)
Moje pravda (E12)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace