Méďa 2 (2015)

Z jedničky jsem rozhodně nebyla odvařená, ale bylo to "něco jiného".. Dvojka už nám nic nového přinést nemůže.. Nemám ráda Marka Wahlberga a na tuhle roli už mi absolutně věkově nezapadá, ani co se týká scénáře ani jako partner pro dívky svého zájmu.. Prostě je tam jak pěst na oko.. Plus se mi nelíbí "komedie", kde se slovník omezuje na sprosťárny a staví na nich "humor" místy až nechutný.. Asi dvakrát jsem se zasmála, ale nešlo o hlavní vtípky, spíš o ojedinělé omyly.. Rozhodně z "Médi" nebude x-dílný kult jako třeba z "Prciček".. Zkrátka nejsem cílovka..

Milenci těch druhých (2015)

NE-CHÁ-PU tak nízké a příliš modré hodnocení v rámci ČSFD.. Asi by se to dalo trošku omluvit hloupým popiskem filmu a nezajímavým posterem, ale tohle je jedna z nejvíc fajn odlehčených romantických komedií, které znám.. A rozhodně to není tím, že je hodně o sexu.. Ale vlastně je tady i ten sex hodně neerotický, přirozený a zmatený jako v reálném životě :-) Navíc dvojka v podání dvojky Jason Sudeikis vs. Alison Brie je nejen po komediální stránce prostě super, ale ta roztomilá chemie jim funguje fakt skvěle.. Není to nic nového (styl nenaplněné lásky a trapných momentů, kde vůbec nejde o prdění nebo jiný fekální humor a jako bonus to postrádá uječené afektované scénky), ale celkově je komedie "Milenci těch druhých" prostě fresh.. Po lehce přetrpěném začátku, kdy čtyřicátník a třicátnice předstírají VŠ studenty mi úsměv nemizel z tváře.. Je to milé..

Mimoni (2015)

Na Mimoně se dobře kouká jako na vtipnou vsuvku do děje.. Je to stejný "odlehčovák" jako Scrat v "Ice Age".. Bohužel celovečerák utáhnout nedokáží.. :-( Všeho moc někdy škodí.. Úplná nuda to nebyla, ale žádný silný divácký zážitek ve mě nezakotvili.. Asi nejsem dostatečně škodolibá :-D

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Nejsem zrovna fandou Toma Cruise, ale musím říct, že Mission Impossible mu relativně jdou.. Nejde tu o hloubku, ale především o akci a vše hlavně na efekt.. Nejsympatičtější postava, která se na plátně mihne je Simon Pegg.. V akčních filmech upřednostňuji syrovější chlápky než je princeznička Cruise, takže trošku mimo můj šálek kávy, ale i přes zabijáckou stopáž (více než 2 hodiny) jsem se nestihla nudit ;-)

Mortdecai: Grandiózní případ (2015)

Mám slabost pro herecký um Johnnyho Deppa v poťapaných komediích.. Trošku mi přijde, že díky němu vynalezli filmaři nový žánr.. Johnny je jako chameleon a má v repertoáru nekonečné množství podivínů ;-) Na vypravěčský styl Mortdecaie jsem si musela pár minut zvykat, ale jakmile jsem si příběh „osahala“, čekal mě skvělý filmový zážitek ;-) Skvělá byla i pravá ruka Mortdecaie, kterou ztvárnil Paul Bettany, bez kterého by řada scének tak skvěle nevyzněla :-) Všechno kolem Mortdecaie je přitažené za vlasy, ale o tom to právě celé je :-D Chválím nápad i skvělé herecké obsazení :-D

Most - Série 3 (2015) (série)

Z ponuré, syrové a drsňácké atmosféry seriálu "Most" jsem byla nadšená. Řady S01 a S02 byly naprosto dokonalé. S řadou S03 jsem měla zpočátku problém.. Saga Norén je výtečně napsaná i zahraná postava, ale aby skutečně vynikla její charakteristika, potřebuje kolem sebe také silné hráče.. V prvních pár dílech mi silně chyběl Martina Rohde :-( Naštěstí nová kolegyně dříve skončila, než začala a jen co se nový parťák trošku rozehrál, padl mi k Saze možná ještě lépe.. Zapeklitost a barvitost vražd byla super, ale pointa trošku zklamala.. Už to bylo až moc překombinované.. Jinak vedlejší postavy boží jako vždy.. Správní slizouni :-D

Most špiónů (2015)

„Most špionů“ je především precizní filmařinou s výborným hereckým obsazením, skvěle vykreslenou dobovou atmosférou, vynikající výpravou a puntičkářským zachycením berlínských ulic. Film má přesahovat zábavní úroveň a obohacovat průměrného diváka o hlubší historické poznání.. Tvorba Stevena Spielberga se během poslední éry zaměřila na velmi přesný popis nálady a prostředí událostí, samotné postavy nechává fungovat v zajetých kolejí typických hollywoodských charakterů.. Divák jasně ví, komu má fandit.. Kdo je dobrý a kdo zlý.. Místy se snaží diváka až poučovat.. Nehledala bych na „Mostu špionů“ nic originálního, inovátorského, strhujícího.. Jedná se spíše o poklidnější inteligentní drama, které vypráví o základních lidských hodnotách, a sporadicky je odlehčeno nějakým žertíkem.. Bez mistra Toma Hankse by snímek nebyl zdaleka tak zajímavý a zábavný.. Líbilo, neurazilo, nenadchlo..

Mr. Robot (2015) (seriál)

S01: Skvělý seriál o hackerech, který silně těží z efektu "a co bude dál".. Velmi hravý scénář, který diváka napíná, překvapuje i znásilňuje sem tam nějakým ne moc vyvedeným dílem.. Rami Malek vystřihl skvělou trosku se skrytým géniem.. A veškeré jeho "křoví" do příběhu dokonale zapadalo.. Konečně nějaký hackerský počin, kde není při hackování graficky znázorněno, kudy "vede cesta".. Má na dnešní dobu lehce pomalejší tempo, ale když člověk přivykne, tak absolutně neuráží.. Doufám, že druhá série nepůjde s kvalitou dolů..

Mune - Strážce měsíce (2015)

Francouzský filmový počin „Mune – Strážce měsíce“ mě především uchopil za srdce svým nádherným snovým zpracováním, které bych asi nejvíce připodobnila k „Avatarovi“.. Příběh není sice nijak extra originální, ani propracovaný, ale film má přesto divákovi co nabízet.. Kouzelný svět, který neměl při svém vzniku nouzi o fantazii, provází spousty prapodivných stvoření, která mají velmi zajímavou podobu, charakteristiku i vlastní příběh.. Autoři by postavičky ve snímku mohli popisovat hodiny a nikoho by nenudili.. Každá postavičku z filmu by si zasloužila svůj malý příběh.. Výtečná byla také skvěle vymyšlená mytologie tohoto fantaskního světa.. Ať už šlo o kráčející obry vlekoucí Slunce a Měsíc nebo o celkovou problematiku strážců vesmírných těles.. Velmi oceňuji v animácích nápadité detaily a tady by se daly přebírat vidlema :-) Bohužel jsem musela z hodnocení strhnout jednu hvězdu za primitivní příběh (jednoduchost ocení především děti), ale jinak se mi nechtělo ze světa roztomilých tvorečků vracet zpět do reality. Oproti běžným animákům, kde hrají hlavní role potrhlá a ukecaná zviřátka nebo lidské karikatury, je tento originální svět velmi příjemnou (a vítanou) změnou.. Velmi bavilo, příjemně se koukalo a naprosto nechápu tak nízké hodnocení..

Muž jménem Ove (2015)

Film "Muž jménem Ove" je opravdu tuhé sousto.. Přiznám se, že podobný na podobný typ filmů nejsem stavěna.. Hodně poklidné tempo, které určuje život v důchodu, je přímou rozepří nabušeného rytmu amerických filmů.. Jako divák jsem zvyklá na svižnější servírování příběhu.. Ovšem, když jsem se prožvýkala tužším začátkem, tak jsem objevila velmi silný a hořký příběh, který je ukryt na pozadí nenávistné povahy hlavního hrdiny.. Pointa je silná, ale myslím, že zatím nemám na podobné filmy vycvičenou trpělivost.. Čekat téměř dvě hodiny na něco, co jsem mohla dostat za polovinu času mě spíše zneklidňuje..