• Krátkometrážní

Hranice úsvitu (2008)

Nemůžu souhlasit s tím, že by film byl nudný až hrůza. Třeba expozice je úplně parádní. Estetika obrazu je na chlup podobná režisérově předchozímu filmu. Proč jsem vlastně dal 4 hvězdičky....možná trochu scénář, ...způsob jakým se postava té herečky vrátí do filmu.

Přísně tajné premiéry (1967)

Dokonce bych řekl, že je to natočené ve stylu film-noir. Pořád pohybující se na hraně konverzační komedie(ale ne jen pouhopouhé, ale dobře, chytře napsané), nikdy neupadající do stylu crazy. Scénáristé filmu si dělají srandu sami ze sebe. Škoda, že tento film u nás zůstal ve svém žánru pozapomněn, mohl se stát divácky velmi oblíbeným.(film je natočen velice širokým objektivem, viděl jsem to v kině, byl jsem až překvapen, myslel jsem si, že tak široké plátno se u nás nepoužívalo.Dobře využité pro mizanscénu.) A taky je ve filmu pár "bezvýznamných" scén, motivů, které dodávají filmu...ještě větší lehkost.

Fimfárum – Do třetice všeho dobrého 3D (2011)

Viděl jsem to bez třetího D. Během filmu jsem si říkal, proč je to tak rychlé, střih střídá střih v opravdu rychlém tempu. A taky, nějak už mám pocit, že takovéto využívání současných prvků zasazených do fantazijního světa, začíná být vyčerpané. 3 nebo 4 hvězdičky. Ještě popřemýšlím.

Nadja v Paříži (1964)

Nevíte jestli povídka A.Paynea - Paříži miluji Tě - má nějaký vztah s tímto filmem? Jakože třeba Payne vzdává tímto hold Paříži, ale i Rohmerovi(já bych si to totiž přál) nebo je to jen náhoda? Film je možné vidět na youtube.

Le Révélateur (1968)

Žena, muž, dítě. Obrazy vytvářející život. Film v sobě má určitou časovou univerzálnost.

Nová vlna (1964) (TV film)

Krátký film, kde výše zmínění režiséři mluví o okolnostech vzniku jejich filmů, náhodě, která rozhodla o důležitém záběru, způsobu přemýšlení nad koncem filmu, co je vlastně tenkrát štvalo. Všichni zachyceni krátce po natočení jejich nejslavnějších filmů. Z této edice francouzských dokumentů, je tento nejvíce informačně pojatý.Rychle uteče...

Lola (1961)

Jen, že...jsem se nedokázal vyrovnat s některými herci a určitými výrazovými prostředky.

Strom, starosta a mediatéka (1993)

Tohle je první Rohmer, který mi přišel v některých chvílích dlouhý, dlouhý, z mnoha ohledů.(jako kdyby ty hranice byly příliš úzké a zřetelné).