Amélie z Montmartru (2001)

Lék na špatnou náladu. Snad nejhezčí film, co znám. K takovému výsledku dospěl film hlavně díky hereckému výkonu Audrey Tautou, skvělému soundtracku a nádherné paříží.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Film, který s každým shlédnutím zraje jako víno. Hlavně díky skvělému scénáři, který mohl vzniknou jen v hlavě Charlieho Kaufmana. Carrey a Winslet jsou perfektní a umocňují už tak dokonalý zážitek.

Hledám Amy (1997)

Především velice originální romantický film se slabší první polovinou. Od té druhé už začíná pořádka jízda, na kterou jsme od Kevina zvyklý. Trefné, vtipné a promyšlené dialogy, herecké výkony a skvělý humor.

Vyšší princip (1960)

I když v dnešní době vypadá česká kinematografie mizerně, můžeme nalézt spoustu pokladů. Tyto poklady se ale především nalézají v minulých desetiletích. Jeden takový pro nás natočil v roce 1960 režisér Jiří Krejčík, snímek Vyšší princip. Dramatický snímek zachycuje hrůzy, které se děly po atentátu na Heydricha. Vše je vykresleno velice přesvědčivě a realisticky, a to přestože byl natočen relativně dlouho po atentátu.Velkou váhou také přispívají skvělé herecké výkony, avšak výkon Františka Smolíka přece jenom vyčnívá nad ostatními.Nebojím se říct, že se jedná o jeden z nejlepších filmů, pojednávací o tématu Druhé války. Ať už to jsou výborné herecké výkony, skvělá režie nebo dokonalý kontrast mezi krásou mládí a hrůzou války.