Nora Roberts: Lesní jezírko (2007) (TV film)

"Dwaine pozor, uštkne tě had!" Super fígl jak odvést pozornost od borce, co vás chce zastřelit. Někdy to musím vyzkoušet.

Rosemary má děťátko (1968) odpad!

Přehodnocuji Antikrista, je to oproti tomuto vážně se tvářícímu snímku hluboce lidský a umělecký film. Film Omen byl horor, ale tohle je vrchol dekadence. A ta černá kolíbka s obráceným křížem je opravdu nevkus!

Vražda na večeři (1976)

Dlouho předlouho jsem se na tento snímek těšil ... A nebyl jsem zklamán. Humor je spíše konverzační, tedy postavený na dialozích a na jednání postav. Zápletka je... zapeklitá, gradace děje velmi dynamická. Konečné rozkrytí zločinu je rafinované, vlastně až moc rafinové, ale to je také jeden z humorných prvků. Jako milovník detektivek jsem ocenil například nástrahy kladené na jednotlivé vyšetřovatele, které byly nalíčeny přesně tak, aby je mohl ten daný detektiv(ka) dopředu prohlédnout podle svého naturelu. Klasické figury detektivů jsou karikovány až do absurdity, a tím zároveň ukazují na klasické znaky daných postav. (Slečna Marblesová aka Marplová, drsná role Petera Falka karikuje Phila Marlowa etc. etc.) Jednoznačně lahůdkový snímek.

Dva k sežrání (2006) (TV film)

Tenhle film je parodie na sebe sama. A taky na zvíčecí horory a taky na Indiana Jonese. Vtipy jsou tak hloupé, až jsou zcela groteskní a totálně ujeté. Teplý kovboj od krokodýlích výkalů je jen třešnička na dortíku. Mně se tenhle film líbil, a dokonce jsem se u něj i nahlas smál, což se mi nestává moc ani u "seriózních" komedií. Škoda jen, že kamera a obraz vyadají tak hrozně televizně, kdyby byl obraz filmu lepší, dal by se film považovat za regulérní fekální parodii. Ne všechny scény však byly úplně bez lekrace, když například ploval po Dunaji jakýsi plavec v nafukovacím člunu a kroko mu nejdříve ukousl kus pádla, velmi se onen plavec divil. Nikoliv však tolik, jako když mu kroko prokousl člun a následně pak samotného plavce. Právě pojetí akčního prvku, které je totálně mimo, činí tenhle film, který rozhodně nebere sám sebe příliš vážně, velmi zábavným.

Sám proti teroru (1988) odpad!

Extrémně hloupé a nudné béčko, kde se neustále žvaní a žvaní. Navíc je plné nelogičností, ve 3/4 filmu jsem usnul. Nesledovat!

Boží armáda (1995)

Jeden z filmů, které jsou mystické, a přitom ne lacině ezoterické. Nejsem vzdělán v teologii ani angelologii, leč vypadá to, že si autoři o tématu i něco nastudovali. Skutečně nejde ani tak o akci a o strach, jako o stále přítomnou otázku víry a o otázku po pravé povaze věcí, kterou zná jen On. Nejedná se o horor/thriller v pravém slova smyslu, i když detektivní zápletka je udělána velmi pěkně a dost dlouho je zakrýváno, kdo je kdo. (Pozoruhodný je zde paralelismus motivů - rozkrývání vraždy má analogii v rozkrývání řádu světa, jenž se manifestuje jako chaos.) Příjemně potemnělá atmosféra a starozákonní vyjadřování a chování Gabrielovo si zasluhují 5 zviezd.

Vraždy v Londýně (2004) (seriál)

Mám velký problém dokoukat vůbec první díl. Nuda, nuda, nuda. Šeď. To není pro detektívku příliš dobré.