Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Western

Recenze (1 823)

Anonymní zabijáci (2019)

Nápad fajn, ale úplne nevyužitý a vyvedený do absurdna. Nemá to hlavu ani pätu, je to nuda a je to blbé. Oldman je tu len na parádu a úlohu Jessicy som vôbec nepochopil. Jediné pozitívum - pár efektných krvavých záberov. Inak nula bodov. 30%

plakát

Zločinná spravedlnost (1990) (TV film)

Filmy zo súdneho prostredia mám rád, ale tento bol dosť divný, hlavne kvôli záveru. Ale vďaka skvelému Whitakerovi idem o hviezdu vyššie. 50%

Všechno musí pryč (2010)

V tejto dramatickejšej úlohe sa mi Ferrell pozdával viac, než keď sa opičí v komédiách a je viac trápny ako smiešny. Film v podstate o ničom, ale išla z neho pohoda a dobre sa to pozeralo.

Stůl pro pět (1983)

Solídna dráma riešiaca rodinné vzťahy. Voight aj detskí predstavitelia sú presvedčiví a emócie sú uveriteľné. Mňa to celkom dostalo. 70%

Christopher Columbus (1949)

Na rok vzniku pomerne vydarený Kolumbov príbeh s presvedčivým Fredricom Marchom. Síce novému svetu je tu venované minimum času, ale aj zákulisné vybavovačky a plavba sú celkom zaujímavé a film ani chvíľu nenudí. 70%

Válka a. s. (2008)

Nápad dobrý, aj pár zábleskov irónie bolo fajn, ale ako celok to pôsobí hrozne amatérsky, akoby bol rozpočet 10 tisíc, nie 10 miliónov. John, Marisa a Ben sa dali využiť aj lepšie, až tak ma to nebavilo. 50%

Deep Water (2022)

Žiadny strhujúci thriller, ale nezbadal som ani nejaké výrazné nedostatky. Affleck hrá zaujímavú postavu, neviete, čo si o nej myslieť. Zato postava Any de Armas sa zdá od začiatku priehľadná, ale v závere pozitívne prekvapí. A celé to má príjemný čiernohumorný nádych.

plakát

To poslední, co chtěl (2020)

Ja som myšlienku a zmysel tohto filmu pochopil, no nečudujem sa ľuďom, ktorí nevedia, o čom to bolo, lebo je to natočené dosť zmätočne a nezáživne a aj ja som sa miestami úplne strácal. Dcéra-otec-pašovanie zbraní-špinavé politické hry... mohol to byť zaujímavý film, ak by sa to natočilo úplne inak. Oceniť ale musím masky, lebo Anne aj Ben vyzerajú fakt hrozne škaredo. To je asi jediná vec, ktorú si z tohto filmu zapamätám - Anne s otrasným červeným ksichtom.

Kluk od vedle (2015)

Veľmi naivnučký a predvídateľný B-čkový thrillerík, ktorý čím bližšie je ku koncu, tým je viac na smiech. Po napätí ani stopy, zato nezmyslov a klišé po milú Jarmilu. 30%

Beloved Infidel (1959)

Mierne nadpriemerný životný príbeh F.Scotta Fitzgeralda a jeho vzťahu s hollywoodskou bulvárnou novinárkou. Hlavným plusom sú herecké hviezdy Peck a Kerrová, ktoré dodávajú obyčajnému príbehu punc kvality. Aj keď opilca som Peckovi veľmi neveril, určite sa to dalo zahrať oveľa lepšie. 70%

Ovládací panel
110. nej uživatel Slovensko