• Krátkometrážní
  • Hudební

Juno a páv (1930)

Alfred Hitchcock je pro mě jedním z nejoblíbenějších režisérů, rozhodně nemám nic proti tomu, když někdo zkouží nové věci, ale tohle se podle mně moc nepovedlo...

Alexander Veliký (2004)

Sice mám Olivera Stona moc rád, ale tohle šlo zkrátka mimo mně a nemůžu si pomoct, nejdřív jsem uvažoval o třech hvězdách, ale to by muselo být aspoň o hodinu kratší a celkově záživnější..

Black Sabbath: The Last Supper (1999) (koncert)

Jediný důvod proč nedám plný počet je ten, že rozhovory překrývají živý záznam...

Hallo Satchmo (1965)

Je výborné, že je tato událost, která musela být tehdy pro všechny v česku jedinečnou, zdokumentována a přestože Armstrong a jeho hudba je dokonalá, o tomto krátkém dokumentu se to říct přímo nedá, proto nedávám plný počet.

Andaluský pes (1929)

Surrealismus miluji, například v podání Davida Lynche, Dalího obrazy taktéž, avšak toto filmové zpracování Dalího vizí mi nic moc nepřineslo. Přitom Dalího snová sekvence v Rozdvovojené duši Alfreda Hitchcocka je tak působivá.

Harvie Krumpet (2003)

Přestože je to hezky spracované, tak se mě to nijak zvlášť vnitřně nedotklo, ale některé pasáže jsou rozhodně nápadité. Ale tři hvězdičky jsou za mně odpovídající.

Počátek (2010)

Nolan mě opět potěšil, opět fascinoval, opět utvrdil v to, že je to geniální režisér, kterému nápady nedocházejí. Pro mě rozhodně zatím nejlepší film roku 2010!!!

Časožrouti (1995) (TV film)

Ačkoli se to na začátku tvářilo vcelku slibně a někteří herci mi docela sedli, ta šílená lacinost to opravdu zazdila a to především všechnu atmosféru, která byla zpočátku docela statečně budována. Velká škoda, protože předloha je vynikající a kdybych jí nečetl a viděl jen film, neoslovilo by mě to asi vůbec.

The Haunted World of El Superbeasto (2009)

Totální úlet, který mi naprosto sednul, protože styl Roba Zombieho mám prostě rád! Animák plný hlášek, sexu, odkazů na filmy (Shining, Hallowen, Carrie, Alien, či Zombieho klasika Dům tisíce mrtvol...). Hodina dvacet minut nepřetržité zábavy :-) Doufám, že se brzo dočkáme dalšího hraného filmu v tomto pravém Zombieho duchu!