• Krátkometrážní
  • Hudební

Hooligans (2005)

Fotbal mi nic neříká, ale nikomu to samozřejmě neberu, každopádně pohled na bandu dementů, jejíž životní náplň je se mlátit s dementama z druhé strany a to naprosto kvůli ničemu, mě opravdu nenadchne, naopak se mi to hnusí. Takže ty dvě hvězdičky dávám za režii a herecké výkony.

Mistři hrůzy (2005) (seriál)

1. série: 1x01 Incident On and Off a Mountain Road (Don Coscarelli) - Hezky syrový slasher z ponurého lesního prostředí, který připomene snímky jako Texaský masakr motorovou pilou nebo Noc s nabroušenou břitvou. Potěší také způsob retrospektivního vyprávění a závěrečná pointa (4/5) ; 1x02 Dreams In The Witch House (Stuart Gordon) - Výborně vykreslená atmosféra, která postupně víc a víc houstne, jediná škoda zbytečně roztaženého konce (4/5) ; 1x03 Dance of the Dead (Tobe Hooper) - Za mě nejlepší epizoda seriálu, překvapivě originální a nepředvídatelný děj, kterému kraluje charismatický Robert Englund a nádherná hlavní protagonistka (5/5) ; 1x04 Jennifer (Dario Argento) - tady to ani špatně dopadnout nemohlo, jelikož mám pro Daria Argenta i Stevena Webera slabost, snad jen, že již od začátku je divákovi jasné, kam to celé bude spět (4/5) ; 1x05 - Chocolate (Mick Garris) - zatím nejslabší díl seriálu, Mick Garris vždycky patřil spíš mezi průměrnější režiséry a tímhle dílkem to bohužel jen potvrzuje, zas mu ale patří dík za uskutečnění celého projektu a nejeden povedený scénář pro seriál (2/5) ; 1x08 Cigarette´s Burns (John Carpenter) - společně s Hopperovým "tancem mrtvých" bezpochyby nejlepší dílo celého projektu, ve kterém je atmosféra tak mysteriózní a nepříjemná, že si člověk hned vzpomene na mistrovu "Věc" a plesá, že to pořád dokáže! (5/5) ; 1x10 Sick Girl (Lucky McKee) - Originální brouček a dosti nepříjemná polštářová skrýš, celký snímek je však povedeně na pomezí nadsázky a vážného tónu, což pokládám asi za jeho největší klad (4/5) ; 2. série: 2x01 The Damned Thing (Tobe Hooper) - po "tanci mrtvých" o něco slabší kousek, avšak pořád vysoko nad průměrem, silně mi to připomnělo jednu povídku od Raye Bradburyho, která sice není ve výsledku takto fantazijní, avšak onou tísnivou atmosférou se lehce podobá (4/5) ; 2x05 Pro-Life (John Carpenter) - Rosemary má děťátko trochu jinak, sice podobně jako u Hoopera už ne taková šleha jako v první sérii, ale opět výborný zářez, společně s Pelts nejlepší věc druhé série, škoda jen, že ďábla/démona tvůrci tak rychle ukázali celého, mohli nás držet delší dobu v očekávání, jak asi ten zmetek vypadá (4/5) ; 2x06 Pelts (Dario Argento) - tady si naopak dovolím tvrdit, že Argento překonal Jennifer na plné čáře a ještě k tomu se jedná o jeden z nejbrutálnějších snímků seriálu vůbec (4/5) ; 2x08 Valerie on the Stairs (Mick Garris) - stejně tak Garris se zde ukázal jako schopnější režisér, než v případě Čokolády, která byla už od námětu dosti hloupá. Zde se mu daří vcelku úspěšně budovat atmosféru a udržet diváka až do konce v napětí. Sice je to pořád oproti jiným dílům o něco slabší, ale pořád lehký nadprůměr (3/5) ; We All Scream For Ice Scream (Tom Holland) - pro mě takový režisérský bratr Micka Garrise, oba rádi adaptují Stephena Kinga a oba směřují spíše k průměrnějším výsledkům, přestože se sem tam oboum z nich něco vyvede (Garris - Svědectví, Holland - Časožrouti), zde to vychází podobně jako Garrisova "Valerie", někde tak na půl cesty. Příběh je v podstatě čistokrevná Kingovka, zajímavá story, která však bohužel sem tam ztrácí trochu tempo (3/5).

3:15 zemřeš (2005)

Nemůžu si pomoct, ale příde mi, že se jedná o nehorázné vykrádání. Chvílemi mi i přišlo, že je to celé takové splácané a neoriginální. Avšak zajímavé momenty tam i tak jsou a Ryan Reynolds hraje dobře, tak za tři.

Alexander Veliký (2004)

Sice mám Olivera Stona moc rád, ale tohle šlo zkrátka mimo mně a nemůžu si pomoct, nejdřív jsem uvažoval o třech hvězdách, ale to by muselo být aspoň o hodinu kratší a celkově záživnější..

Ray (2004)

Překrásný snímek o životě jednoho z nejlepších bluesových klavíristů, který kdy žil. Taylor Hackford udělal biografický příběh Raye Charlese přesně podle mých představ. Jamieu Foxxxovi se klaním, lepší stvárnění snad ani být nemohlo. 5*

Tajemné okno (2004)

Je to už hodně let zpět, kdy jsem Tajemné okno viděl poprvé a kdy mě naprosto dostalo a zarylo se mi hluboko do hlavy a já se k němu moc rád vracel. Tenkrát jsem ještě nebyl tak velký fanoušek Stephena Kinga a předlohu jsem neznal, ale později jsem si jí sehnal, přečetl a můj názor na tuto adaptaci se nezměnil, ba naopak, já jsem prostě spokojený a ten filmový závěr mi sedí. Ano, uznávám, film nedostatky rozhodně má, ale já si nemůžu pomoct, snímek který mě i po tolika shlédnutích neustále baví a vynikající herecký koncert Johnnyho Deppa, si nezaslouží nic víc než absolutorium!

Freddy versus Jason (2003)

Dvě legendární hororové postavy Freddy a Jason zkombinované do jednoho příběhu, naprosto špičkové! Moc jsem se těšil a moc jsem si to užil, více než jsem předpokládal.

Harvie Krumpet (2003)

Přestože je to hezky spracované, tak se mě to nijak zvlášť vnitřně nedotklo, ale některé pasáže jsou rozhodně nápadité. Ale tři hvězdičky jsou za mně odpovídající.