Maxipes Fík (1976) (seriál)

Jeden z nejkouzelnějších večerníčků, jaké nás provázeli dětstvím. Nikdy nezapomenu na to, jak se Fík stal mistrem světa ve skoku pro něco :-)

Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)

Naprosto nezapomenutelná komedie s výbornými výkony herců Soboty, Dvořáka, Václava Lohniského coby docenta Chocholouška a samozřejmě Smoljakem a Svěrákem. Hlášky už jsou víceméně zdomácnělé, bez skrupulí a výčitek jasných 100%.

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Přes všechny ty nenávistné komentáře hodnotící ne dílo, ale režim, si tento seriál získal značnou oblibu a to nejen u nás, ale i v Německu a dokonce o něj žádali i televize ze Švédska, Británie a jiných, západních zemí. Takže své kvality jistojistě měl a komentáře mladíčků narozených po r. 1989 ve stylu "hnusná komunistická propaganda" na tom nic nezmění. K dokonalosti mu dost chybí, ale i tak je to na 4*.

Tři mušketýři (1973)

Vždycky jsem miloval tuhle verzi, už od dětství. Herecké výkony na úrovni a film celkově prostě nenudí. Nemůžu si pomoct, ale žádné zpracování po tomto už nedosáhlo takové kvality a chytlavosti, ač byla některá z nich vydařená.

Herkules v New Yorku (1970)

Za co ty dvě *? No, je to taková nostalgie, jako asi 4 letý klučina jsem to měl hrozně rád. Pak jsem na ten film úplně zapomněl, ale co? Nebýt toho, nebylo by ani Arnolda na stříbrném plátnu, tak budiž mu aspoň za tu snahu dopřáno trochu ocenění i když film samotný je hrozná chujovina :-)

Italský hřebec (1970)

Krom pár docela pěkných koz ten film nedokáže zachránit ani začínající Sly...jedna hvězda za pěkná poprsí.

Planeta opic (1968)

Výborně natočené i výborně zahrané. Když jsem to videl jako malý kluk, dlouho jsem si ten film pamatoval, ale nevěděl jsem příliš, o co se tam jednalo. S odstupem času ale můžu říct, že silný dojem na mne dělá i dnes. S ohledem na tehdejší dobu zvládli tvůrci jak atmosféru, tak i prostředí. Na výbornou.

Velký útěk (1963)

Výborný snímek s občasným nádechem humoru, ale převážně drama o tom, jak velkou moc může mít motivace svobodou, ale také hrdost a boj proti nepříteli i když jste zajatcem. Skutečná událost tu byla sice silně zdramatizována pro potřeby filmu, byly přidáni Američané, kteří tam tehdy vůbec nebyly a naopak důležití Češi, kteří se na přípravách podíleli významným dílem byly vynecháni či přejmenováni a přiřazeni k jiným národům (Bryks, Valenta, Dvořák, Tonder), ale jako filmové dílo to má prostě nesporné kvality.