To Kapitola 2 (2019)

Opět nerozumím zdejšímu hodnocení. Kapitola 2 se drží docela slušně knižní předlohy i když jsou tam odbočky a předělávky, ale veskrze se jedná o hodně povedený přepis s řadou perfektně vyvedených scén a celkem slušné herecké kreativity. Triky jsou na úrovni a budování napětí prochází celým filmem skvělým vývojem. Pro mě to byl výborný zážitek. Dokonce si troufám tvrdit, že jde o kousek zdařilejší počin než v případě první kapitoly. Je zde dobře vidět, na zdejších komentářích, že většina lidí knihu buď vůbec nečetla a nebo ji nepochopila. Za mě 95%.

Creed II (2018)

Krom jiných předností, stačil mi už jen návrat snad nejslavnějšího záporáka této série. Ivan je prostě nadčasový a v tomto kontextu s tímhle příběhem si myslím, že je to na výbornou. I když, je faktem, že by nebylo úplně zlý natočit i další osudy. Neváhám Rockyho nazvat universem, jelikož to leckdy vypadá, jako by se to odehrávalo "v jiném vesmíru", ale kdyby měl někdo tu odvahu natočit něco jako Drago I nebo Clubber I, rozhodně by to nebylo úplně ztracený. I tak jsem byl ale víc než spokojen a to možná proto, že jsem do toho šel s mírnou skepsí a strachem z očekávání propadáku.

Grinch (2018)

Mám rád Grinche, je to správně poťouchlý zlobivák. Klasická pohádka, kdy se i zlobivák napraví díky lásce a nákolnosti. Myslím, že to je zpracováno velmi dobře a animace určitě nezklame. Jedna z mála pohádek, která má úroveň v poslední době.

Nadvláda (2018) odpad!

Přišel jsem, viděl jsem (bez problému v jednom kuse), nechápu, odcházím...víte co? Jeden z mnoha dobře sestříhaných dokumentů z několika farem v austrálii a přestože se snaží tvrdit, že to tak je napříč světem, opak je pravdou. Toto jsou unikátní záběry z několika případů, kdy to není fare well, ale globálně vzato, je to minimum oproti tomu, jak vypadá dobrý a běžný, kontrolovaný chov, kterých je většina v civilizovaném světě. Možná ne v Austrálii nebo Číně, ale ve většině států, kde jsou přísnější kontroly zemědělství ano. Navíc, vegani jsou sami zrůdy, protože za pomoci fanatismu, manipulace a srovnávání schopností člověka (empatie, citová různorodost) a schopností zvířat (ve většině případů na základě pouhých jednoduchých instinktů) se snaží ukázat, jak všichni kdo produkují, zpracovávají nebo jen konzumují maso jsou odporní. Ne, nejsou odporní, jen prošli stovkami tisíc let evoluce. Pokud evoluce povede dále k bezmasé stravě (o čemž pochybuji), nebude to na základě takovýchto trapných veganských pokusů, ale přirozenou cestou, přirozeným výběrem.

Tátova volha (2018)

Jeden z klasických "vejdělkovských" filmů s určitým morálním poselstvím a lehkým, nadneseným humorem, který se těšil ještě nedávno u českých diváků celkové popularitě. Ta už lehce klesla, ale i tak se dá říct, že jde o film zdařilý, o film vypovídající, o film, který nabízí náhled do dvou různých částí duše a to ještě ve dvojitém trápení. Film a jeho tvorba se zdají být průměrná, ale povyšuje jí výkon paní herečky Elišky Balzerové, která je poslední léta velmi dobře a často obsazována do podobných rolí a jí sekunduje svým osobitým (a pro mě suchým) stylem Táňa Vilhelmová. Pokud se soustředíte jen na tuto dvojici, pak to může někomu přijít obyčejné, ale v součinnosti s ostatními hvězdami a stálicemi českého filmu to dá se říci funguje dobře. Za mě 80%, líbilo se.

Vzestup Želv Ninja (2018) (seriál) odpad!

"Ježišikriste co to kurva je?" A to bylo jediné co mě napadlo u tohoto seriálu a taky jediné, co o tom napíšu...odpad!

Fakjů pane učiteli 3 (2017)

Tohle už bylo hodně slabé. První dva díly mám docela rád, jsou lehké, odpoutané, bláznivé, nadsazené. Tohle už je příliš vážné, moralizující. Dal bych v podstatě odpad, ale jednu hvězdu za první polovinu, která byla ještě vtipná dám a druhou za pro mě neuvěřitelně krásnou Gizem Emre.

Kauzy Jaromíra Soukupa (2017) (pořad)

Hodnotit nebudu, pořad příliš nesleduji, ale z těch komentů tady je mi zle. Nehodnotíte pořad, ale názory p. Soukupa a to by na čsfd být asi nemělo.

Kráska a zvíře (2017)

Na kreslený originál to zdaleka nemá, ale což...co mě však bilo do očí nejvíc? Stupidní, nesmyslná a nevhodná rasová hyperkorektnost. To celý ten film zabíjí. Černošský prodavač nebo ještě líp černošská šlechtična ve Francii 16 - 18 století??? To jako vážně?? To je zkrátka nelogické a úlisné. Ale jako film příjemné na nervy.

Star Trek: Discovery (2017) (seriál)

Tohle už není Star Trek, tohle už je výukový materiál pro děti, aby věděli, co je to buzna, trans, gender atd. atd. atd....