• Pohádka

Hra na schovávanou (2005)

Tento thriller byl zase jeden z těch lepších. Nechápu, jak většina z Vás tady píše, že děj byl předvídatelny. Pro mě teda absolutně ne! Myslela jsem, že budu zklamaná podle některých komentářů, které jsem si přečetla než jsem si film pustila. Ale vidím, že ty komentáře mě navedly na špatnou kolej a tudíž jsem zklamaná absolutně nebyla. Spíše naopak! Vrahem nebyl policajt a jemu podobní, jak to u většiny béčkových thrillerů bývá. To, že to dopadne tahkle jsem vůbec nečekala. Pro mě naprosto perfektní film s dokonalou hudbou, která naprosto vystihuje atmosféru celého filmu. Dakota podatala skvělý výkon, hlavně ty její vyboulené oči mě děsily.

Marley a já (2008)

Spoiler! Přemýšlela jsem, zda tomuto filmu dát 4 nebo 5 hvězdiček. V první půlce mě tento film nadchl. Zvířecí miláček co se týče lumparen opravdu nezklamal.Bylo zde několik velmi podařených komických momentů a řekla jsem si "konečně dobrý film o psovi". Od půlky filmu jsem se začala mít stísněné pocity, které mě neopustily do konce filmu. Autor až v příliš velké míře působí na city diváka. Téměř celá druhá půlka se nese v duchu smrti pejska. Opravdu nesnáším takové filmy, kdy ještě z kino sálu odcházíte se slzami v očích. Za ten až nadmíru dojemný konec dávám 3. Možná tři a půl...Velmi dobrý kometář kOCOUR.

Nora Roberts: Pod nebem Montany (2007) (TV film)

Na nedělní dopoledne velmi pohodový filmeček. Chtěla jsem dát čtyři hvězdy, protože na něm není nic zvláštního, ale jako oddechovka dobrý. Tak 3 a půl

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Upřímně řečeno od tohoto filmu jsem očekávala více. Myslela jsem , že zde zazní nové hlášky, které se nám vryjí do paměti stejně tak jako tomu bylo u předešlého. A ouha. Celý snímek měl nádech nostalgických vzpomínek, co se kdysi před 25 lety stalo. Řekla bych spíše, že to byla "tragi"komedie, i když jsem se upřímně nezasmála ani jednou. Herečka Juliana Johanedis spíše než Slovenku mi s tím jejím šišláním připadala jako z jiné planety. Možná pěkná herečka, ale její herecký výkon nic moc. Scénář se Radku Johnovi a panu Pelantovi moc nepovedl.

Ulice (2005) (seriál)

Mně se tento seriál také líbí. Hlavně proto,že se děje v reálném čase. Příběhy, které můžou potkat kohokoli z nás. Někomu se ten seriál samozřejmě líbit nemusí, ale podle mě, ti co ho tady tak odsuzují, viděli sotva jeden díl a hlavně jej odsuzují proto, že je to novácký pořad. To jak kdybyste hodnotili 5 minut filmu. Já už ho sleduju 2 roky a musím říct, že jako oddechovka po náročném dni, je tento seriál dobrý. Já dávam čtyři hvězdičky.

Bathory (2008)

Nádherný film. Skvělá výprava, skvělí herci. Na tento film jsem čekala několik let. Výbornou knihu jsem měla přečtenou za pár dní a s napětím očekávala, zda přijde i do kin. Přišel a ve velmi uchvatném podání. Trailery nezklamaly a honosná reklama na tento film byla oprávněná. Příběh Alžběty Báthoryové ve filmovém a zcela jiném zpracování než je kniha, kde je čachtická paní jednoznačná vražedkyně, nám ukazuje pohled, že vše mohlo být i jinak... Někomu se může zdát, že erotické a násilné scény jsou zde přehnané. Jenže ono to tak ve středověku skutečně bylo. Pan Jakuisko zcela realisticky vystihl dobu, ve které A.B. žila. Jediné co mi až tak moc nesedlo, byly komediální prvky Polívky a Mádla. Ale Jakubisko měl určitě pro to své důvody...Každopádně jsem nadšena.

Výměna (2008)

Excelentní film ve skvělé režijní práci Clinta Eastwooda. Výměna na mě velmi silně zapůsobila skoro stejně jako Zelená míle, kdy jsem si během filmu několikrát řekla Ježiši to není možné, a o to více, že byla natočená podle skutečné události. Konec filmu, kdy čekáte jak to vlastně dopadne je udělán tak, aby si každý přišel na své. Angelinu Jolie moc nemusím, ale v tomto snímku klobouk dolů. Tato role jí padla jako ulitá. Tento film doporučuji všem.

Zoufalé manželky (2004) (seriál)

Jeden z nejlepších seriálů, co byl kdy natočen. Výborné herecké obsazení, jak puntičkářky Bree, zmatené antikuchařky Susan, marnivé ale roztomilé Gaby, o domácí krb pečující Lynette až po božsky zahranou mrchu Eddie. Seriál nepostradá napětí, humor, mysteriózno. U tohoto seriálu se Vám bude chtít v jedné vteřině smát až se za břicho budete popadat, v druhé zase brečet a v třetí si uvědomíte, že to u Vás doma někdy taky tak chodí... A to i přesto, že nemáte, tak jako tyto obyvatelé předměstí Wisteria Lane, auto a dům za statisíce dolarů. Tento seriál je prostě pro všechny.