kabka*

kabka*

2 body

<< předchozí 1 2
    • 8.9.2012  14:13

Vin Diesel je hustej a holí si hlavu kolomazí a nožem. Přesto jsou v okolí mnohem horší věci. Jop. Co dodat. Krásné béčko.

• 17.8.2011  21:45

Nastává dilema. Dokument neoplývá kvalitou, obrazová stopa je spíše rušivá a nezajímavá. Skládání písní a dialogů je poněkud krkolomné a nenavazující, vše je naházené poněkud bez ladu a skladu. Když se ale na snímek nebudu dívat jako na dokumet, ale na výběr z tvorby Karla Kryla, bylo by to na plných *****. Tož volím kompromis.

• 17.8.2011  21:31
    Prostřeno! (TV pořad) (2010)

Výborné na odpočinek, kdy člověk potřebuje tak akorát zapnout bednu a vypnout hlavu. Občas se objeví i zajímavě zabydlený byt či originální recept. Většinou je to však jen přehlídka ... ehm... účastníků, kteří kritizují soupeře a sami vaří na stejně nízké úrovni.

• 11.8.2011  11:42
    Odpadlík (TV seriál) (1992)

Vznik Facebooku a jeho tlačítka nám krásně vysvětlil podstatu seriálu: Odpad + like (ehm... tedy pokud by se 'like' četlo jako 'lík'). Je to tak blbé a klišoidní, až je to dobré a koukatelné.

• 11.8.2011  11:36
    Zaklínač (TV seriál) (2002)

Bohužel s předlohou má seriál společná pouze jména postav a míst. Jak se píše scénář? Vezmeme povídku, a její druhou polovinu spálíme. Poté pečlivě vypreparujeme vše, co zavání humorem, pointou nebo vysvětlením událostí, přidáme trochu patosu, angažujeme herce, kteří se co nejméně hodí, pečlivě protřepeme a točíme. Pan Sapkowsi se od seriálu velice důrazně distancuje a není se čemu divit.

• 11.8.2011  11:29
    Beverly Hills 90210 (TV seriál) (1990)

Tak dobrá, žrali jsme to.

• 11.8.2011  11:15
    Gilmorova děvčata (TV seriál) (2000)

Velmi rychlé dialogy, časté burleskní problémy, sympatické postavy a obecní trubadúr v pozadí. Příjemný svěží a nenáročný seriál, který nad ostatní vyčnívá především již zmíněným tempem chytrých a vtipných dialogů.

• 11.8.2011  11:08
    Tisíc a jedna noc (TV seriál) (2006)

Patos nad patosy. Tesklivé a kýčovité, ale jediný díl, který jsem viděla (skoro) celý, jsem nedokázala zavřít pusu. Jednu hvězdu za dokonalou ukázku vrcholu patetičnosti.

• 11.8.2011  11:03
    Esmeralda (TV seriál) (1997)

Tak... byl to hit. Ačkoli blbý až na půdu, jedu hvězdičku si to přece jen zaslouží.

• 11.8.2011  11:00
    Ať žije S Club! (TV seriál) (2002)

stále poslouchatelné, nenáročnost dosahuje alpinských výšin.

• 11.8.2011  10:59
    S Club 7 v Hollywoodu (TV seriál) (2001)

Stejně jako ostatní série... poslouchatelné, nenáročné.

• 11.8.2011  10:58
    S Club 7 v Miami (TV seriál) (1999)

Nenáročné, poslouchatelné... ehm, to je asi vše.

• 11.8.2011  10:57
    S Club 7 v L.A. (TV seriál) (2000)

No, hm. Dobře se to poslouchalo.

• 11.8.2011  10:55
    Nekonečný příběh (TV seriál) (2001)

Jediné štěstí je, že v knížce je řečeno, že příběh se mění nejen podle toho, kdo příběh vypráví, ale i podle toho, kdo jej poslouchá. Takže to není jen totální zpaskvilení jedné z nejoblíbenějších knížek mého dětství, ale poněkud... hm... odlišným... hm... zvláštním... přežvejkáním.

• 11.8.2011  10:49
    Walker, Texas Ranger (TV seriál) (1993)

Pravdou je, že málokterému seriálu podobných (ne)kvalit se podařilo kolem sebe vytvořit takový kult. Záporáci jsou valice záporní už na pohled, klaďasové kladní až to bolí a Walker je ten největší drsňák. A narozdíl od jistého hrdiny v bílém nepotřebuje ani kapku Kolalokovi limonády, aby s několikanásobnými průstřely všeho možného zmlátil celý gang zlounů na hromádku. A ještě k tomu má hezký klobouk.

• 11.8.2011  10:40
    Dallas (TV seriál) (1978)

V rámci žánru telenovel asi to nejlepší. J.R. je ošklivák oškliváckej a Bobby ten hodnej. (víc si nepamatuju).

• 11.8.2011  10:37
    Cukrárna (TV seriál) (2010)

Dobré herecké obsazení. Víc pozitivního nenacházím.

• 11.8.2011  10:13
    Mocné síly planety Země (TV seriál) (2007)

Poněkud mě rušilo (CO2) demagogické opakování některých (CO2) faktů, které až zavánělo vymýváním mozku. (CO2). To vše je podporované poněkud (CO2) afektovaným hlasem (dokonce i 'fotosyntéza' lze říci jako 'protrhla se přehrada a zatopila stotisícové město'). Skoro jsem čekala, že (CO2) na konci dílu bude výzva (CO2) k sponzorskému daru na záchranu země (CO2). Jinak je dokument příjemným a poutavým shrnutím základnách faktů a poznatků o zemi, z nichž většina je látkou středních škol.

• 10.8.2011  22:42

Jediné, co mi nesedí na tomto filmu je zařazení do žánrů Krimi a Thriller. Chopper není motorka a Pulp Fiction nepotřebuje žádné kategorie a je kategorií sám o sobě.

• 10.8.2011  22:36

Ano, je možné natočit komix tak, aby se převzaly jeho nejlepší atributy. Téměř černobílé, s důrazem na vizuální stránku podpořenou temným monotónním komentářem, ostrá typizace charakterů a stále stejná depresivní nálada pramenící z beznadějně krutého světa. Ale bez znalosti předlohy (kterou neskonale obdivuji) bych snímek považovala za brak.

• 10.8.2011  22:04

Jeden z aktérů se na křesle svíjí smíchy. Naprosto s ním souhlasím.

• 10.8.2011  21:20
    Serenity (2005)

Bez seriálu nijak nevybočující scifárna, se seriálem nádherná tečka za předčasným utnutím série. Potenciál postav (zejména River) je plně rozvinut, smrt i vedlejších postav je bolestivá a 'maskování' Serenity je podle mne nejděsivější a nejsmutnější poškozování dopravního prostředku v celé filmografii. There's no place I can be, since I found Serenity, but you can't take the sky from me...

• 10.8.2011  21:04
    Kristián (1939)

Najde se snad nějaká divačka, která by se do Kristiána nezamilovala?

• 10.8.2011  21:02
    Světáci (1969)

Brilantní komedie, výborné herecké výkony nejen ústřední šestice a nádherný inteligentní humor. Není co dodat.

• 10.8.2011  20:55
    Armageddon (1998)

Kamarád tvrdil, že je to tak blbé, že se na to nedá koukat. Já nesouhlasím. Myslím, že je to tak blbé a klišoidní, že to rozhodně stojí za shlédnutí a to i opakovaně. Vhodné kdykoli, kdy si chce člověk pobrečet (smíchy). Bruce ochraňuj Ameriku!

• 10.8.2011  20:37
    Smrtihlav (1998)

Po dlouhé době od shlédnutí ve mně zůstávají tři dojmy: Každou půlnoc změna vzpomínek a způsobu života. Není cesty z města. A hlavně tma, neustálá a nekončící. Kdy jste naposled viděli slunce?

• 10.8.2011  20:31
    Vrána (1994)

Temné a atmosférické, ačkoli oproti komixu je to růžový čajíček. Přesto je snímek nádherně pochmurný a rozhodně stojí za shlédnutí.

• 10.8.2011  20:16
    Firefly (TV seriál) (2002)

První velké plus: žádní mimozemšťané (až na jedno tele v lihu). Druhé velké plus: meziplanetární cestování trvá dlouho a ve vesmíru je prázdno. Hodně prázdno. Hlavním a největším plusem jsou ale postavy, které, ačkoli poněkud šablonovité, jsou velice reálné, uvěřitelné a chovají se jako lidé, na rozdíl od ostatních sci-fi seriálů. Díky nim není kombinace sci-fi a westernu béčkový blábol, ale pro mne ten nejlepší seriál v rámci obou žánrů. Na vrub můžu říci jen to, že po jisté epizodě mám problém okusovat jablka.

• 10.8.2011  20:02
    Počátek (2010)

Počátek byl prezentovaný jako velice chytrý a promyšlený film, který je lépe shlédnout několikrát, aby divák pochopil jeho dokonalost. Vzhledem k tomu, že s podobným tématem jsem se v literatuře už setkala nesčetněkrát, nevidím v něm nic originálního (naopak mi přišel jako vykrádačka Papriky a Sandmana). Intelektuálnost taky poněkud pokulhává, dost věcí se odehrává proti vlastní logice příběhu (nejkřiklavější je auto kutálející se po svahu) i obecným 'zákonitostem' fantastiky, kdy by kupříkladu zanořování do hlubších vrstev mělo být mnohem náročnější (hezky popsáno např. v Lukaněnkových Hlídkách) a ne jen tak 'pohodička schrupnutí'. To, že film podle některých náročný na pochopení mi názorně vysvětlila jedna slečna, která se po konci filmu ptala, 'kdo že byl ten dědek.' Na druhou stranu je film hezky zpracovaný, na mnohé scény se dobře kouká a pro diváka, pro kterého je námět nový může být dobrým prostředkem k zamyšlení.

• 10.8.2011  20:01
    Proroctví (2009)

Jediný katastrofický film, při kterém jsem nefandila Godzile, emzákům, meteorům, obři vlně a tak podobně, ale umírající lidé a ohrožení matičky země mě skutečně děsilo. Při scéně s letadlem jsem poprvé a naposled brečela u filmu tohoto žánru a ohnivá snová scéna se mi několikrát vrátila i v mých snech. Konec sice poněkud pokulhává, ale celkově považuji Proroctví za vrchol katastrofických filmů.

<< předchozí 1 2