Černý jestřáb sestřelen (2001)

Nejlepší film z válečného prostředí. Realističnost dýchá z každého záběru a skutečný námět ji jenom umocňuje.

Zákon gangu (2008) (seriál)

První série je takový úvod do rodiny a asi nejlepší část seriálu. Potom se to začíná zvrhávat v kolotoč již použitého zboží a hlavně se z drsných motorkářů stávají bačkory, které pořád brečí a objímají se.

V peřině (2011)

Největší problém je asi ve snaze přivést do českého filmu 3D bez odpovídajícího kapitálu. I před deseti roky by digitální animace vypadala zastarale a v tomto filmu je víceméně samoúčelná. Dětští herci kolikrát strčí do kapsy již ostřílené dospěláky, kteří stejně nikdy neuměli hrát. Muzikály jsou fajn, i když ostatní děj stojí za prd, ale písničky zpravidla děj doplňují. Tady to nečekejte. Je to zkrátka pro nejmenší, šíleně barevné...

Barbar Conan (2011)

Zapomeňte na název Barbar Conan a možná z toho vyváznete bez horších následků. Když chce někdo oživovat to, co by vlastně ani znovu být nemělo, tak si k tomu má vzít zručné lidi a hlavně schopného režiséra. Tento pán, kterého tu ani nebudu jmenovat, se pokusil již v minulosti natočit nejeden restart a i vlastní počin a pokaždé to byla sr...čka. Pak tedy nechápu, proč mu někdo svěřuje takováto díla, ale divy se dějí. Úvodní prolog je jak z televizního seriálu a drsné prostředí je ztvárněno vlastně jako legrace. Třicetikilový meč desetiletý chlapec ovládá jako příbor a když je film akční, tak ta akce má být vidět a né být rozsekána na změť obrázků, ale to už tu bylo řečeno. Jsem zvědav, co příjde příště a nad čím bude srdce historika krvácet.

Byl jednou jeden král... (1954)

Krásná pohádka s výbornými herci. Kdyby se u těchto skvostů naší kinematografie inspirovali dnešní tvůrci, tak by nejedno srdce zaplesalo. Přiměřeně...

Blade Runner (1982)

Pořád jsem čekal, že se něco začne dít, ale ono se tam toho moc nedělo. Pro oko hezké, ale nudné.

Čertova nevěsta (2011)

Utrpení, na které jsem se celkem těšil, ale dopadlo to, jak to dopadlo. Zvuk je otřesný, jako kdyby to nadabovali v jedné místnosti. Obraz a vizuál na zdejší poměry povedený, ale ten scénář. Vidlema do mozku. Trošku mě to i mrzí, že si to čeští fušéři po sobě nedokáží ani přečíst. Každý tam opakuje stále dokola:" Já jsem si to hned myslel" a stejně H....O vymysleli.

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Parodie Toma Cruise plus blondýna. Stále se tu něco děje, ale absolutně vás nezajímá, jakým směrem se to bude ubírat. Čím blíže konci, tím film více lapá po dechu.

Drive (2011)

Soundtrack dělá mnoho a u Drive to platí dvojnásob. Ryan Gosling se sice moc nerozkecal a u svého "Ano, děkuji" zůstal po celý film, to nic nemění na tom, že film krásně beží kupředu a čím je blíže konci, tím víc graduje. Pěkné pokoukání a super herec v hlavní roli.

RoboCop (1987)

Jako malej jsem tenhle film zbožňoval. Nedávno jsem si udělal čas a shlédl jsem vícero pecek z 80. let a po všech stránkách je RoboCop dobře natočený film. Strážce zákona, co nebere pakáž do cely předběžného zadržení, ale rovnou je rozcuckuje do futrálů. Verhoeven je mistr masakru a když krev a cáry masa s chlupama, tak jedině jeho filmy.