Rebel - Pilot (2021) (epizoda)

Celkom chápem, prečo sú z nej všetci z jej okolia už unavení. Bojuje určite za správnu vec, ale na pílu tlačí a tlačí a tlačí.

Kung Fu - Pilot (2021) (epizoda)

Aby sme si to zhrnuli (PRUDKO SPOILEROVÉ): Študentka Harvardu na výlete v Číne zistí, že ju mamka prihlásila do speeddating večera, takže sa radšej nechá odviesť do kláštora, kde sa zjavne naučí boj z blízka. (Väčšina z toho je nám povedaná slovne, aby sme sa nemuseli zaťažovať dejom.) Keď kvôli kúzelnému meču kláštor zhorí, vráti sa k rodine, ktorá má vlastné problémy a spolu so svojou skoro-hackerskou sestrou a skoro-doktorom bratom dajú verejne na vedomie celému širokému okoliu, že sa zaujímajú o bossa tamojšieho podsvetia. Asistovať sa im budú snažiť aj dva potenciálne love-interesty, jeden z právneho prostredia, druhý z bojového. Inak teda ešte chystajú niečiu svadbu a niekto je v nemocni a niekto je gay a so všetkými sa treba udobriť, lebo predsa ich pred rokmi len tak opustila. Tož musím im nechať, za 42 minút toho pokryli, čo by iným trvalo celú sezónu. Bitky nie sú zlé, hoc úplne neoslnia. Výsledok: Na toto som pristará.

Viktoriánky - Dotknutí (2021) (epizoda)

Taky mix Carnival Row, Pennyworth... a co ja viem, Discovery of Witches napriklad, v poslednej dobe sa podobne tematickych serialov vyrojilo dost. Toto mi pravdepodobne po par malo dalsich epizodach upadne do zabudnutia ako mnohe ine, ale rozpocet bol zjavne solidny a nie je to vobec zle. Neurazi.

Star Trek: Discovery - Season 3 (2020) (série)

Tuto uz som nedopozerala. Dobrodruztva doplnene o emocionalnu stranku boli fajn, ale ked sa celu dobu len bavia o pocitoch a obcas pridaju nejaku strielacku a ked nove postavy stoja za prd... Skoda, no.

Godzilla vs. Kong (2021)

Ak vydržíte celý ten nonsense a zbytočnosť otravnej Russell rodinky a ansáblu, hongkongská odmena stojí za to. Super svetielka. A malá Jia bola rozkošnosť sama. Inak predošlú Godzillu som videla v kine s Dolby Atmos zvukom, táto časť by snáď bola schopná spôsobiť zemestrasenie v celom kine.

Veřejné lži (2019)

Solidné. Osobne mi chýbal asi len nejaký bomba moment pre novinára, že áno, neverili sme ti, ale s príchodom Gun na scénu si opäť kráľ.

Čas čarodějnic - Epizoda 3 (2018) (epizoda)

Niekde tu som so sledovaním prestala. Goode je sexy, ale zbytok príbehu... začalo to skĺzať do toho, ako sa rôzni starešinovia chystajú možno niečo robiť a donekončena hádzať slovné náznaky. Strašne otravné. Celý seriál mi tak prišiel ako fajn ústredná idea, len neveľmi dovymyslená cesta k cieľu.

Falcon a Winter Soldier - Power Broker (2021) (epizoda)

Ono príbeh slušne napreduje a bola tam aj akcia... ale cibrehy hrozne som sa nudila. Dopozerala som to s troma prestavkami na aliexpress a facebook a podobne nedolezite hovadiny.

Maškaráda čili Fantom Opery (2009) (divadelní záznam)

Osobne sa mi Soudné sestry páčili o trochu viac, možno pretože som ich v Dlouhé videla ako prvé a boli veľkým príjemnym prekvapením, takže pre ich Maškarádu som už mala nejaké očakávania. No stále je to veĺmi fajn a osobne som zašla opakovane.